Podział zabezpieczonej sieci WiFi

Witam

Chciałbym podzielić zabezpieczoną sieć WiFi. Wygląda to tak: mam działającą sieć zabezpieczoną hasłem, chciałbym mieć internet powiedzmy u sąsiada z mojej sieci. U sąsiada montuje antene i router WISP (do podziału sieci bezprzewodowej). i tutaj moje pytanie: czy jest możliwość wpisania hasła do mojej sieci na tym routerze? Nie znalazłem niestety na nim takiej opcji. Wiem że można zlikwidować hasło i zrobić zabezpieczenie po adresie MAC ale nie chce mi się MAC-ów dodawać. :wink: Jeśli nie będzie wyjścia innego to tak zrobie. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Na pewno jest możliwość zabezpieczenia podaj tylko model routera, bo szklana kula milczy

jak zabezpieczyć to ja wiem. chodzi mi o to że chce podłączyć router do ZABEZPIECZONEJ sieci WiFi i dalej podzielić sieć za pomocą kabla, aby się do niej podłączyć potrzebuje wpisać hasło tak jak to robie np na kompie (łącze się z siecią, wpisuje hasło i wszystko hula). Router to tp link TL-WR543g).

ustaw w trybie WISP i zmień IP z innej podsieci niż rozdaje router do którego chcesz się podłączyć, co do samego podłączenia masz przycisk survey

Ja to wiem :slight_smile: nie rozumiesz o co chodzi. Ja chce się podłączyć do zabezpieczonej sieci do której trzeba podać hasło, tak jak łączysz się za pomocą karty WiFi którą masz w kompie, wpisujesz hasło i działa. Chyba coś takiego jest niemożliwe bo nigdzie nie ma miejsca aby to hasło wpisać.

Router w trybie WISP działa jako AP Client tyle, że routuje/natuje połączenie, natomiast AP Client działa jak karta sieci bezprzewodowej, więc hasło na pewno da się wpisać. Po wybraniu sieci router powinien wyświetlić pole do wpisania hasła, jeśli nie ma, to widocznie sieć nie jest zabezpieczona.

Niestety nie mogę znaleźć, przeszukałem wszystko, chyba że oślepłem :wink: Sieć jest zabezpieczona, sam ją robiłem i na każdym kompie który podłanczam do niej to wpisuje hasło. Na routerze pojawia się komunikat: “pobieranie ustawień sieciowych” i to wszystko.

Operation mode

AP client router

Network WAN dynamic iP lub DHCP

Network-LAN tu ustawiasz adres IP

Wireless tu ustawiasz zabezpieczenia dokładnie zakładka setting lub security

Site survey tu klikasz siec do podłaczenia

 

Nadal nie rozumiesz o co chodzi :) 

roobal    mnie zrozumiał

to co ty chcesz jeszcze chcesz?

pytałes czy jest możliwość wpisania hasła do mojej sieci na tym routerze? tak jest w wireless security wpisujesz hasło do sieci z którą chcesz sie połaczyc i klikasz survey

Ale router ma pracować w trybie WISP a nie jako zwykły router do którego internet doprowadzasz kablem, internet do tego routera ma być doprowadzony bezprzewodowo. Tam gdzie Ty mówisz aby wpisać hasło to jest miejsce do zabezpieczenia sieci którą rozgłasza router. (inny tryb pracy routera) Nie wiem jak ci to już wyjaśnić. Ale i tak dzieki za próbę pomocy :slight_smile:

Daj zrzuty ekranu, mam akurat ten sam router i możliwość przetestowania, ale nie dziś, bo musiałbym się podłączać do routera kablem, żeby go skonfigurować, a nie mam dziś na to sił i ochoty, :wink: więc może na zrzutach będzie widać co jest nie tak.

Jak zmienisz tryb pracy routera, to ustawienia wireless security też się zmieniają i dotyczą WISP. Jak ustawiasz WDS, to ustawienia wireless security też się zmieniają i dotyczą mostu sieciowego. W trybie AP tworzysz sieć i hasło dla niej. Tak jak pisze dyrma, powinno działać. Zresztą ten router ma po prawej podręcznik pomocy i masz tam wszystko zwięźle opisane czego dana opcja dotyczy.

Wireless->Wireless Settings. tutaj wpisujesz hasło niezależnie w jakim trybie działa.