Podziałka Orange FreeDom przez router - pc rozłącza sieć


(Kacper Kokot) #1

Witam, jest taki problem. Kolega ma neta z Orange Freedom 2 mega. Kupił router oraz odpowiednie kable. Podłączyliśmy laptopa pod router, wszystko pozytywnie zostało skonfigurowane, internet cyka przez router na laptopie, ale gdy podłącze stacjonarnego kompa to obrazu całą siec rozłącza i próbuje się połączyć co jakieś 5sek. Kable są dobre po laptop na nich chodził. W stacjonarnym zmieniłem ip na ręczny i problem zniknął ale wtedy nie było neta ani na pc ani już na laptopie. Jak rozwikłać ten problem. Za bardzo sprawdzić nic nie mogę sprawdzić po problem jest u kolegi, a ja problem opisuje u siebie.


(Srebrny Wilk) #2

Czy przypadkiem router nie jest ustawiony w tryb Bridge?


(Kacper Kokot) #3

nie, zmieniałem różne ustawienia w nim, cały czas tak samo


(Tompyk) #4

A czy jak jest podłączony sam stacjonarny to jest ten sam problem. Bo jeśli tak to przyczyny bym szukał w stacjonarnym komputerze. Może spróbować na innej karcie sieciowej jeśli macie jakąś pod ręką.


(Kacper Kokot) #5

jak odłączę lapa od routera to nadal tak samo na pc jest ze rozłącza, nawet przy laptopie gdy jest podłączony to rozłącza gdy pc jest podłączony. tak samo bylo przy 2 pc, to samo sie działo


(Tompyk) #6

Tak się zastanawiam czy nie ma jakiegoś zwarcia na karcie sieciowej i czy do końca jest ona sprawna.


(Kacper Kokot) #7

nie bo jak sie bezpośrednio podłączy 2 kompy pc przez sieciowy kabel to ładnie gra i cyka


(Tompyk) #8

A czy przewody których używasz do podłączenia są wszystkie bez przeplotu , czy masz mieszane z przeplotem i bez - może twój router nie może sobie dać rady z mieszanymi przewodami.


(Kacper Kokot) #9

przewody są wszystkie takie same


(Tompyk) #10

A taka mała propozycja. Pobierz z internetu Linuxa Ubuntu i wypal płytę. Uruchom wersję Live (czyli chodzi bez użycia twardego dysku) i sprawdź czy pod linuxem też masz ten problem.


(Kacper Kokot) #11

mam gdzieś na cd, ale nie wiem kiedy będę u kumpla, może prędzej on skitra jakiegoś informatyka sobie