Podzielenie dysku na partycje. Problem

Witam przy instalacji systemu windows xp w nowym Acerze 5336 zapomianłem porządnie partycjować dysk w efekcie czego mam tylko widoczne 4gb z 320. Reszte 280Gb gdzieś szlag trafil. Wg programu Paritition Magic te 280gb jest widoczne :shock: nie w typie NTFS lecz linux ext 3. Jak zrobić by dysk byl podzielony na dwie lub trzy partycje przypuśćmy dysk D dysk F dysk G. przy użyciu oczywiscie 320gb.

PS: Przepraszam za literówki mam tego lapka 4h i jeszcze nie przestawilem się na tutejszą klawiature.

PS: Korzystam z programu PartitionMagick ze spolszczeniem ale nic tu nie potrafie skutecznie zdzialać. Z góry wielkie dzieki za pomoc.

przerób programem Paritition Magic tą niewidoczną częsć z ext 3 na NTFS i wtedy podzielisz tą część dysku nawet spod systemu ,nie zapomnij sformatować tego

musisz utworzyć dyski logiczne bo podstawową partycję ,czyli c już masz-pozdrawiam i wesołych świąt

ale w ogole te partycje mi sie nie zapisuja klikaam zastosuj potem tak i ■■■■ wszystko sie resetuje.

dzieki i wzajemnie.

musisz utworzyć partycję rozszerzoną a w niej partycje logiczne tak jest prawidłowo inaczej nie da rady,czyli zrób z tego 320gb ext3 -NTFS całe 320gb uruchom system i spod systemu podziel na mniejsze dyski