Podzielenie dysku

Witam!! Mam problem z podziałem dysku. Mam dysk 400gb i mam podział 1 dysk 40gb i 2 360gb. Nie wiem jak podziekic ta 2 partycje. Oba dyski pisze ze sa zdrowe 1 (rozruch) 2 (system) czekam na odpowiedzi!!

Podziel sobie 360 na 2 partycje:

200gb

160gb

:smiley:

ale jak! !!

na os’a 80gb resztę na 2 partycje po 50% pozostałego miejsca.

nie mowcie mi na ile tylko jak to podzielic! :slight_smile:

a googli to twoja przeglądarka nie obsługuje ??

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o … +w+windows

nic o zdrowych dyskach nie ma wiec zakładam ten watek

zdrowe to informacja że nie ma żadnych problemów w aspekcie partycji… oraz MFT.

w xp’eku mozna dzielic przez zarzadzanie dyskami to jak to mozna podzielic tym programem napisz

musisz usunąć najpierw te które masz dodatkowe oprócz systemowej (C:) tworzysz je klikając w miejsce bez podziału prawym utwórz (kreator).

u mnie sie troche dziwnie porobiło bo na systemowej pisze (rozruch) a na tej wiekszej (system) zadnej nie moge usunac!

Pomocy! !!

Dżizys…zainstaluj sobie Partition Magic 8 i podziel jak ci się podoba oO

włóż CD od xpka i usuń wszystkie partycje a potem dodaj…

w C: ustalasz 20GB a reszta idzie na D:…

proste? :clever:

wszystko super ale partitiony obojetnie jakie jak zainstaluje to wyskakuje jakis error a formata nie chce mi sie robic

Po co aż tyle ?? :o nie wystarczy 20-40 GB ??

Trzeba mieć pełną wersje Partition Magic aby robić takie operacje niestety :?

system lubi się rozrastać, tempy, cache, dllcache, punkty przywracania, programy itp. zawsze może jeden z drugim pomyśleć o drugim systemie wtedy jest to możliwe.

do visty 40GB a do XP 10GB… (do win98 wystarcza 2GB :wink: ) więcej nie trzeba :wink:

A ja mam pytanie.

Sytuacja mam 4 partycje C (na niej XP) , D, E,F

Wszystkie partycje mają jakieś dane na sobie. Partycja C jest jak dla mnei za duża ma 90Gb i chciałbym to miejsce (ok. 50Gb) oddać dla partycji D. Jest możliwe czy tylko po formacie ?

Witam!

Jest to możliwe bez formatu i bez utraty danych… np. w PM.