Podzielenie internetu

Witam posiadam opcje neostraday 2mb Livebox i chcialbym podzielic neta na dwa kompy a mianowicie przy graniu przez inernet osoba korzystajaca z drugiego kompa i chodzeniu po stronka powoduje u mnie lagi. Jak podzielic zeby bylok ok?

Myślę że w domowych warunkach nie dasz rady. Potrzebny jest do tego specjalny router, coś co mają na serwerach by podzielić równo łącze, sam możesz tylko ograniczyć prędkość downloadu u drugiej osoby ale to i tak nic nie da bo czas odpytywania będzie u ciebie wysoki jeśli 2 osoba będzie coś pobierać, oglądać, słuchać z netu. ![-o<

Ten zaawansowany router, o którym kolega wspominał nie jest droższy od zwykłego. Po prostu trzeba znaleźć router z zaawansowaną obsługą pakietów QoS. Dzięki temu można dosłownie podzielić łączę.

Dla przykłady Pentagram Cerberus P6331-42 ma podstawową obsługę pakietów QoS, a Pentagram Cerberus P6331-6 ma zaawansowaną, a cena to różnica 50 złotych.

Posiadam ten router ale nie ma problemu z grami podczas korzystania z internetu z drugiego komputera w tym samym czasie, z tym że mam Netię ale wątpię aby to robiło różnicę :slight_smile:

Pozdrawiam!