Podzielenie pliku tak aby wszedł na 2 dyskietki

Wiatam mam pytanie czy jest możliwość podzielenia pliku lub jakos go spakowac tak aby wszedł na dwie dyskietki. Chodzi mi o plik o instalacyjny czy jest jakas możliwość !!

Plik możesz podzielić na przykład przy pomocy programu Total Commander

jest taka możliwość, chociażby w programie WinRar, instalujesz go, klikasz prawym na plik który chcesz podzielić > Dodaj do archiwum… > Zakładka ogólne: Rozmiar woluminów (bajty) > ustawiasz 1 457 664 - 3.5’’ i gotowe :stuck_out_tongue:

No nie do końca - musisz od tego odjąć wielkość plików systemowych

Jak duży jest ten plik ?

Zdaje się że rozmiar który on podał jest rozmiarem standardowym dla RARa (wybiera się go z listy) i nie trzeba nic odejmować - po prostu IDEALNIE wpasowywuje się w czystą dyskietkę.

Co innego, jeśli dyskietka ma jakieś BAD SECTORY - wtedy może się nie zmieścić. DYskietki strasznie się psują i dla tego ja zawsze daję rozmiar przynajmniej o 20KB mniejszy niż WinRAR uważa że na dyskietkę wejdzie.

PPM > Dodaj do archiwum >zakładka ogólne: Rozmiar woluminów (bajty) > ustawiasz 1 457 664 - 3.5’’ > i zaznaczasz po prawej: Utwórz Archiwum Sfx (nie wszędzie jest WinRar, więc jak ma wypakować archiwum np w szkole, gdzie prawdopodobnie nie ma WinRara