Podzielone łączę internetowe - router

Witam. Poszukuję routera który podzieli mi łączę.

Mam lapka, telefony, tablet, TV wszystko się łączy za pomocą WiFi
Gram czasami na lapku albo na telefonie i wszystko spoko dopóki żona albo syn nie zacznie grać na tablecie albo żona zacznie oglądać netflixa. Mam cholerne lagi.
Poszukuje routera który mi podzieli łączę tak by każdy mógł robić to co chce i nikt przy tym nie będzie tracił.
Czy taki router będzie miał możliwość ustawienia np. By mój telefon i laptop były priorytetami. Dla przykładu gdy mój tel albo lapek połączy się WiFi to sieć odrazu przyzna mi powiedzmy 75% łączą a resztę pójdzie do innych urządzeń.

PS. Internet 250mb ale jak będzie trzeba to zwiększę do 360

Jak byście mogli podesłać jakiś przykładowy router z komputronik albo innego sklepu bo jak napiszecie mi że potrzebuję QoS to dalej nie będę wiedział który lepszy. Z góry dziękuję :slight_smile:

Najpewniej problemem nie jest brak QoS tylko WiFi. Film 4k na Netflix zjada ledwo 15 Mpbs a Ty masz 250. Podłącz komputer kablem i będzie ok.

A jak gram na tel?

“Podzielone łączę”, “podzieli mi łączę”, “75% łączą” - łącze, łącze, łącza.
Tak by pasowało. :stuck_out_tongue:

Router ma ograniczoną przepustowość WI-FI. Im więcej urządzeń połączone kablem tym więcej wyciśniesz po WIFI. Nie napisałeś jaki masz teraz router, jakie karty WIFi w urządzeniach (2,4GHz; 5GHz; n; ac)

Sorry pisałem na telefonie I jest autokorekta.

taki o to router mam

:see_no_evil:

nie klikać

Password :eyes:

Dzięki za pomoc, jesteście naprawdę zajebisci. Wiedziałem, że na swoich można liczyć.