Podzielone załączniki e-maila

Od jakiegoś czasu dostaję podzielone załączniki tzn. plik jest podzielony na x-części i nie mozna go otworzyć ani jakoś połączyć w całość. Co moze być przyczyną takiego zachowania załączników ? Dodam jeszcze, że podzielone załączniki przychodzą tylko z jednego adresu.

Tak to wygląda w Thunderbirdzie;

scr2mx8.th.jpg

a tak na koncie pocztowym;

scr4hj6.th.jpg

Proszę o pomoc .

Najprawdopodobniej nadawca korzysta z programu pocztowego np. The Bat z włączoną opcją dzielenia załączników wstawianych do maila na równe części. Nie znam Thunderbirda, ale w Outlook Expressie zaznaczało się takie maile i wybierało się opcję z menu “połącz i dekoduj”. Popatrz czy u Ciebie jest podobnie

Przejrzałam menu ale jakoś nic mi nie pasuje do “połącz i dekoduj”. Chociaż jest coś takiego jak Czynność pobierania. Tylko, że nie wiem czy to własnie to ? I nie wiem jak to, ewentualnie skonfigurować ? … :oops:

31055528up9.th.jpg

Nie. To nie jest to. Poza tym nie chodzi o opcje związane z programem tylko o opcje związane z listem

Zaznaczyłam wiadomość z podzielonym załącznikiem i sprawdziłam wszystkie opcje łącznie z prawoklikiem … i nic nie znalazłam …

Widocznie Twój program nie ma takiej opcji. Napisz do nadawcy i poproś go by Ci pliki wysyłał korzystając z powszechnie dostępnych bezpłatnych serwisów do tego celu haj SendSpace, Odsiebie.com, megaupload.com itd

Pewnię tak zrobię. Dzięki :slight_smile:

Edith; Gwoli ścisłości, odpowiedź na pytanie; jak scalić załączniki podzielone przez Outlook’a jest tu. Tylko, że ja tego nie przeskoczę, bo to wyższa szkoła jazdy …

Dodane 16.01.2009 (Pt) 11:37

Podbijam temat, bo nadawca ( tych podzielonych załączników ) zgodził się wyłączyć tą opcję w Outlooku, tylko nie wie jak to zrobić? Ja też nie wiem i dlatego proszę o pomoc :slight_smile: