POE 24V 500mA - max długość kabla?

Witajcie jaka może być max długość skrętki dla POE 24V 500mA? Czy poleci do 100m? Chodzi o kabel zewnętrzny miedziany, żelowany.

Wszystko zależy od tego jakie jest minimalne napięcie urządzenia zasilanego, oraz od rezystancji kabla :wink:

Urządzenia zasilanie są 9-30V,

 

rezystancja kabla

 

Impedancja falowa [Ω] 100 ±15
Rezystancja torów transmisyjnych [Ω/km] ≤ 188

czyli spadek napięcia na przewodzie możesz mieć poniżej 15V, by obliczyć dzielnik napięcia powinieneś podać również rezystancję odbiornika.

//edit

W poprzedniej odpowiedzi nie wziąłem pod uwagę prądu płynącego przez dany kabel (branie linii zasilającej jako transmisyjnej jest złym pomysłem). Dla 5W, 9V (najgorszy przypadek) - masz prąd 555mA co spowoduje że nie będziesz w stanie zasilić przy tej wartości napięcia na wejściu urządzenia tym zasilaczem w wypadku spadku 15V na przewodzie (nie uwzględniając jego rezystancji)

Jeśli to PoE aktywne, to powinno na 100m spokojnie polecieć.

W czym rzecz… :slight_smile: Chcę z domu wyprowadzić internet poprzez samo POE. Router byłby w odległości około 40m od modemu w domu, a za routerem kolejne około 30m byłby kolejny router (wifi). Zatem łącznie około 70m kabla… Urządzenia zasilane 9-30V. Czy dobrym rozwiązaniem (biorąc pod uwagę spadek napięcia wraz z długością kabla), byłoby zastosowanie na injektorze POE zasilacza od drukarki 32V 1A? Po około tych 40m kabla do routera zasilanie powinno teoretycznie być już poniżej 30V, ale na tyle duże aby bez problemu zasilić kolejny router 30m dalej…

Spadek napięcia na przewodzie będzie zależał od płynącego prądu, dla 30V i 5W(przybliżenie), masz 400mA (2x 200mA), więc dla 8R tych 40m kabla wychodzi ci jakieś 3,2V. Jednak jeśli odłączysz router (lub moc routera przyjęta przeze mnie jest zawyżona) to napięcie masz większe niż te 30V - co jednak (około 1V więcej niż zalecane) nie powinno mieć wpływu na pracę urządzenia nr1. 

 

Nawet korzystając z zasilacza z tytułu, masz przy w/w mocy 21,8V na pierwszym routerze, oraz ±20V na drugim. Jednak jeśli prąd przyjęty przeze mnie jest zaniżony (masz jakiś mocniejszy router / ap) to te 500mA, a nawet 1A może ci nie wystarczyć.

Z zasilaczem, to nie problem, bo mogę dać i nawet 10A (będzie spory zapas) :slight_smile: Czyli tak chyba zrobię… Będzie to najkorzystniejsze i najłatwiejsze rozwiązanie :slight_smile: