Pogmatwane poziomy zaufania na forum

Witam!
Jak to jest że mogę edytować tytuły tematów innych użytkowników lub przenosić tematy między działami (poza Śmietnikiem) natomiast pisać w dziale „Sprawdzone porady” już nie? Czy to jest związane z poziomem zaufania? Czy może uprawnienia są pogmatwane?

Pozdrawiam!

Hej kropeczka! :wink: bo widzę, że nadal nikt z redakcji nie zajął się tą dziwną zmianą Twojej nazwy na DP…

Ale ad rem.
Pisanie w tym dziale nie ma nic wspólnego z poziomami zaufania. Ty akurat masz najwyższy, jaki jest przyznawany automatycznie.
Ale tam, w sprawdzonych poradach, redakcja (kto konkretnie nie wiem, pewnie tomakb) ustawiła dostęp do pisania tylko dla określonych grup “na sztywno”.
Takimi grupami są m.in. redakcja, moderatorzy i ex-moderatorzy czy eksperci.

Właśnie dlatego jakiś czas temu stworzyłem dział “poczekalnia sprawdzonych porad”, aby każdy mógł napisać temat, który (gdy okaże się sensowny) trafi do tego działu.

1lajk

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ta kropka u mnie to pasuje do starej reklamy (akcji) telewizyjnej „Przygarnij kropka”.

@Radek68 Do kogo napisać w sprawie wyczyszczenia tematów ze skrzynki PW? Kto to może zrobić?

Pozdrawiam!

Hej Bartek7000 :), widzę, że kropeczka już nieaktualna! :slight_smile:

A PW skąd? Z portalu?
Discourse nie umożliwia całkowitego kasowania, a co najwyżej ukrycie tematów. Mogę to zrobić, tylko napisz o co konkretnie chodzi.

Chodzi o opróżnienie forumowej skrzynki PW. Konkretnie tego folderu https://forum.dobreprogramy.pl/u/Bartek7000/messages/archive
Gdy klikam ikonę kosza przy tematach w skrzynce PW dostaję komunikat “You don’t have permission to delete this topic. If you really want it to be deleted submit a flag for moderator attention together with reasoning.”

Pozdrawiam!

Zerknę jutro. :slight_smile:

1lajk

PW bez odpowiedzi pewnie możesz usunąć do około 60 dni.

W obcych wystarczy usunąć się z “odbiorca”, jak ktoś puścił spam na grupę użytkowników np. “bywalcy” lub poziom zaufania “3” to tylko utrata rangi/grupy pewnie sprawi, że temat się straci.

Niby jeszcze bywalcy na podstawie regularnego komentowania newsów mogli pisać sprawdzone porady - ale pewnie system się sypnął z migracją platformy jak nie wcześniej.

Na ryzyk fizyk zadziałać powinno oflagowanie PW jako np. “nieodpowiednie” i jak system wyszarzy ci post to po 10 minutach pan @system go wywali (niby w tyle minut należy poprawić post przed “automatyczną kasacją” - chyba że ktoś wyłączył automatyczną kasację - wciąż widzę np. wulgaryzmy lub offtopic do czytania po “rozwiń całość” albo Lordek ręcznie to usuwa od czasu do czasu), chyba na tyle mocno co czerwone tematy np. o wazerach (nie spełniają normy by trafić do hasioka #inne:smietnik).

To może trochę narusza prywatność lub może nawet RODO jakby ktoś wymieniał tam wrażliwe dane :rofl:.

@Radek68 Dzięki za załatwienie sprawy skrzynki PW.

Pozdrawiam!

OK, a na przyszłość najwygodniej chyba będzie, jak sam się będziesz usuwał z dyskusji, czy ewentualnie wcześniej kasował wątki, bo to jednak była ręczna robota z każdym wątkiem.
Nie wiem tylko jaki jest na to limit czasu, ale chyba jak dla każdej innej dyskusji na forum.

1lajk