Pogmatwane poziomy zaufania na forum

Witam!
Jak to jest że mogę edytować tytuły tematów innych użytkowników lub przenosić tematy między działami (poza Śmietnikiem) natomiast pisać w dziale „Sprawdzone porady” już nie? Czy to jest związane z poziomem zaufania? Czy może uprawnienia są pogmatwane?

Pozdrawiam!

Hej kropeczka! :wink: bo widzę, że nadal nikt z redakcji nie zajął się tą dziwną zmianą Twojej nazwy na DP…

Ale ad rem.
Pisanie w tym dziale nie ma nic wspólnego z poziomami zaufania. Ty akurat masz najwyższy, jaki jest przyznawany automatycznie.
Ale tam, w sprawdzonych poradach, redakcja (kto konkretnie nie wiem, pewnie @tomekb) ustawiła dostęp do pisania tylko dla określonych grup „na sztywno”.
Takimi grupami są m.in. redakcja, moderatorzy i ex-moderatorzy czy eksperci.

Właśnie dlatego jakiś czas temu stworzyłem dział „Poczekalnia Sprawdzonych porad”, aby każdy mógł napisać temat, który (gdy okaże się sensowny) trafi do tego działu.

1 polubienie

@Radek68 Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ta kropka u mnie to pasuje do starej reklamy (akcji) telewizyjnej „Przygarnij kropka”. Do kogo mogę napisać w sprawie wyczyszczenia tematów ze skrzynki PW? Kto to może zrobić?

Pozdrawiam!

Hej Bartek7000 :), widzę, że kropeczka już nieaktualna! :slight_smile:

A PW skąd? Z portalu?
Discourse nie umożliwia całkowitego kasowania, a co najwyżej ukrycie tematów. Mogę to zrobić, tylko napisz o co konkretnie chodzi.

1 polubienie

Chodzi o opróżnienie forumowej skrzynki PW. Konkretnie tego folderu https://forum.dobreprogramy.pl/u/Bartek7000/messages/archive
Gdy klikam ikonę kosza przy tematach w skrzynce PW dostaję komunikat “You don’t have permission to delete this topic. If you really want it to be deleted submit a flag for moderator attention together with reasoning.”

Pozdrawiam!

Zerknę jutro. :slight_smile:

1 polubienie

PW bez odpowiedzi pewnie możesz usunąć do około 60 dni.

W obcych wystarczy usunąć się z “odbiorca”, jak ktoś puścił spam na grupę użytkowników np. “bywalcy” lub poziom zaufania “3” to tylko utrata rangi/grupy pewnie sprawi, że temat się straci.

Niby jeszcze bywalcy na podstawie regularnego komentowania newsów mogli pisać sprawdzone porady - ale pewnie system się sypnął z migracją platformy jak nie wcześniej.


Na ryzyk fizyk zadziałać powinno oflagowanie PW jako np. “nieodpowiednie” i jak system wyszarzy ci post to po 10 minutach pan @system go wywali (niby w tyle minut należy poprawić post przed “automatyczną kasacją” - chyba że ktoś wyłączył automatyczną kasację - wciąż widzę np. wulgaryzmy lub offtopic do czytania po “rozwiń całość” albo Lordek ręcznie to usuwa od czasu do czasu), chyba na tyle mocno co czerwone tematy np. o wazerach (nie spełniają normy by trafić do hasioka #inne:smietnik).

To może trochę narusza prywatność lub może nawet RODO jakby ktoś wymieniał tam wrażliwe dane :rofl:.

@Radek68 Dzięki za załatwienie sprawy skrzynki PW.

Pozdrawiam!

OK, a na przyszłość najwygodniej chyba będzie, jak sam się będziesz usuwał z dyskusji, czy ewentualnie wcześniej kasował wątki, bo to jednak była ręczna robota z każdym wątkiem.
Nie wiem tylko jaki jest na to limit czasu, ale chyba jak dla każdej innej dyskusji na forum.

1 polubienie

@Radek68 Przepraszam za odkopanie tematu ale czemu ci użytkownicy @LORDEK @Lisek mają ustawiony poziom zaufania „Uczestnik” a nie „Lider” tak jak pozostali z grupy „Moderatorzy”? Czy to nie jest tak że dodanie użytkownika do grupy „Moderatorzy” powinno takiemu użytkownikowi automatycznie przyznać poziom zaufania „Lider”?

Pozdrawiam!

Pytanie czy lisek nie uciekł zaraz za @narandill-em (od przynajmniej roku nie programuje dla WP) czy panem @p.spaczek (może WP wygląda fajnie w CV/bio data).

Dodatkowo czy w miejscu lokalizacja to wpisał gdzie przebywa na prawach ajencji WP lub pracy zdalnej, niby DP przeniesiono do Warszawy ze 3 lata temu (redaktorzy nie napisali ile pokoleń wstecz ze Wrocławia wysiedlili do fajnych warszawskich lokum (niby może być forma „loków”, ale to chyba jak z odmianą serum do „serów”) czy może dojeżdżali pendolino).

Lisek to prawdopodobnie już „tylko” konto. Ale z tego co się orientuję potrzebne dla prawidłowego działania forum. Żadnych szczegółów jednak nie znam.
LORDEK natomiast dostał uprawnienia moderatorskie od tomekb, który zapewne zapomniał mu wtedy zmienić poziom zaufania. A nikt tego nawet nie zauważył, bo to niczemu nie przeszkadzało. Bo mając uprawnienia moda z automatu ma się większe uprawnienia, niż „lider” (4) w poziomie zaufania.
Natomiast czemu ma „uczestnik” (2), a nie „zwyczajny” (3)?
To po prostu mniejsza aktywność LORDKA w ostatnim czasie spowodowała, że system automatycznie zmniejszył poziom z 3 na 2. Dalej niczemu to nie przeszkadzało, bo - jak wyżej pisałem - ma uprawnienia moda, które automatycznie dają wyższe uprawnienia.
Jednak w celu ujednolicenia, zmieniłem to ręcznie na (4). :slight_smile:

1 polubienie

@Radek68 Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź. Czy konto tego użytkownika @pfaffman jest aktywne? Bo ja po kliknięciu dostaję błąd 404 i ciekawi mnie czemu tak się dzieje. Czy to jest kwestia ustawień konta?

Pozdrawiam!

Nie ma tego konta, usunął. Dla sprawdzenia możesz skorzystać z wyszukiwarki po użytkowniku.

A ten:

https://forum.dobreprogramy.pl/u/Loginy123

też nie ma :slight_smile: najprościej jak wpiszesz @loginy123 to zobaczysz nawet, że się nie otworzy
pozostałość jego konta to @anon53508325

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.