Pogorszenie jakosci komentów

czy nie zauważyliście pogorszenie jakości komentów .coraz więcej wyzwisk oraz brak merytorycznej dyskusji tylko ciągle jakies flamewary ,jakies trolle zaśmiecają komenty . fakt czasami zapewniają dawkje śmiechu ,ale ile można

A kto jest za to odpowiedzialny ??

Redakcja, czy userzy ??

pow3r_shell

Owszem, zauważam,

dlatego też przeważnie się śmieję :slight_smile:

taak, czasami nie wytrzymuję, co skutkuje tym, że nie zawsze mój “komentarz” dostępny jest “komentującym” :slight_smile:

Ogólnie staram się czytać newsy - komentarze natomiast wybiórczo - Znajdź na stronie - pow3r_shell - ooo - ten w całości :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

SZCZERZE ? troche redakcja bo czasami wręcz prowokuje (docent, msliwa) do totalnego flamewaru , redakcja bo można zrobić komentarz na logowanie . userzy bo poddaja sie emocją .ale prawda jest taka ,ze częśc ludzi komentuje newsy nie ze swojej “działki” i przez nich rozpoczyna się wyzawnie od … ach brak mi słów

Masz trochę racji - jednak nie z prowokowaniem bo to nie jest naszym zamiarem.

Na chwilę obecną nie mamy takich możliwości moderacji komentarzy jak postów na forum. Nie chcemy jednak wprowadzać rejestracji do komentarzy bo wiele osób nie lubi się rejestrować, a mogą mieć coś mądrego do powiedzenia. Docelowo rozwiązanie będzie łączone - logowanie (dla zalogowanych użytkowników publikacja komentarzy od razu) i komentarze anonimowe (będą w dalszym ciągu zatwierdzane) + wprowadzimy ostrzejsze zasady moderacji komentarzy aby były one związane z treścią newsa, a nie polem do propagacji swoich upodobań systemowych czy przeglądarkowych i aby ograniczyć ilość “wojenek”.

Niestety przy liczbie użytkowników rzędu 3 mln miesięcznie takie zjawisko będzie występować i możemy jedynie próbować je ograniczać…

tylko to spowoduje niechronologiczne pojawianie się komentarzy, lub nagłe wstrzykiwanie komentarzy pomiędzy już istniejące, chyba że i na to jakaś metodę macie

Komentarze anonimów mogą być publikowane z datą/godziną zatwierdzenia, a nie dodania - ale to tylko jeden z pomysłów rozwiązania tego problemu.

Po dodaniu komentarza mam takie coś:

Czy ktoś to sprawdza ? bo czeka na potwierdzenie…

Tak

Analizując kwestię komentowania pod względem merytoryczności - co, jak słusznie zauważa pow3r_shell , nie jest najwyższego lotu, w kontekście środków jakie przewiduje Redakcja, a które awizuje Krogulec , uważam, że w tym ujęciu, sytuacja niewiele się zmieni, a wręcz może się jeszcze bardziej gmatwać…

Słusznie tutaj zauważa

i odpowiedź :

sytuacji tej nie rozjaśnia - dalej będzie występował brak chronologii…

Dla użytkowników, którzy w jakiś sposób identyfikują się z vortalem, chcących zaistnieć w komentarzach, sądzę że nie powinno być dużym kłopotem zarejestrowanie sie i korzystanie pełne z możliwości jakie daje rejestracja - a przy okazji pewne ograniczenie anonimowości sprawiłoby, że user komentujący starałby się bardziej utrzymać merytoryczny poziom wypowiedzi, podnosząc przy okazji poziom ogólny komentarzy…

Kwestia - chcę się zarejestrować by móc się wypowiedzieć,

czy - nie zarejestruję się ,

to kwestia odpowiedzialności za to . co się chce wyrazić .

Rozumiem rozterkę Redakcji - co ważniejsze - ilość odsłon (tu niewątpliwie odgrywa rolę sponsoring, reklamodawcy ) , czy wyższy poziom komentarzy…

Nie ma tu jednak konfliktu - odwiedzający vortal, nie zawsze chcą komentować w newsach, w opiniowaniu programów, a wręcz nieraz z omawianego w temacie powodu - z tej możliwości rezygnują, mając świadomość, że w zalewie pseudokomentarzy ich opinia ginie…

Pozdrawiam

Nook jeżeli by nie były zatwierdzane względnie odrzucane to tytuł tego wątku nie brzmiał by:

tylko:

Totalna degrengolada komentarzy na vortalu

A wyłuskanie jakichkolwiek sensownych komentarzy sposród spamu wysyłanego przez booty stanowiło by sporą trudność

Rozwiązanie, które podałem to tylko jeden z przykładowych pomysłów. Dotąd planowaliśmy publikację anonimowych komentarzy z datą oryginalną i raczej tak zostanie.

Na każdą sprawę można patrzeć z różnej strony. Oczywiście rejestracja spowodowałaby z pewnością poprawę jakościową dyskusji ale jak już mówiłem ostrzejsze zasady moderacji wszystkich komentarzy (szczególnie tych anonimowych) i tak ten problem powinny skutecznie zminimalizować. Od samego początku istnienia vortalu każdy mógł dodawać komentarze bez jakiejkolwiek rejestracji, więc nagła rezygnacja z tej “wolności” dla użytkowników nie jest IMHO najlepszym pomysłem. Myślę, że skuteczną zachętą dla stałych Czytelników za rejestracją byłoby właśnie to, że ich komentarze pojawiałyby się od razu + inne dodatkowe bonusy (konkursy etc.), a użytkownicy przypadkowi nie musieliby przechodzić uciążliwego - bądź co bądź - procesu rejestracji aby wyrazić swoją opinię.

Docelowo można rozważyć wprowadzenie obowiązkowej rejestracji do komentowania ale czas pokaże jak to się rozwinie.

Miesięczna liczba komentarzy w stosunku do miesięcznej liczby odsłon serwisu nie jest na tyle znacząca aby patrzeć przez ten pryzmat. Oczywiście liczba odsłon jest dla nas ważna ale to nie przysłania nam innych aspektów. Gdybyśmy patrzyli tylko przez pryzmat wpływów z reklam to już dawno latałyby po serwisie reklamy z iksem przysłaniające treść albo wyskakiwałyby pop-upy, a jak widać ich nie ma.

Zgadzam się - dlatego właśnie chcemy to poprawić. Tak przy okazji - do programów chcemy wprowadzić komentowanie do każdej wersji z osobna (+ archiwum komentarzy do starszych wersji) co powinno znacząco wpłynąć na czytelność komentarzy do programów. W przypadku newsów, jak już pisałem, sytuacja powinna się znacząco poprawić po wprowadzeniu ostrzejszej moderacji.

Jedno mogę zadeklarować. Na pewno nie pozostaniemy głusi na opinie i uwagi najbardziej cennych osób związanych z serwisem - moderatorów i stałych Czytelników serwisu (również Ciebie Agaton), których głosy naprawdę bierzemy sobie do serca. Zmian przed nami jest dużo, mamy naprawdę jeszcze masę problemów technicznych i funkcjonalnych do rozwiązania ale na pewno nie będzie tak, że jakieś rozwiązanie będziemy narzucać na siłę.

Oczywiście - dlatego też stwierdziłem, że

Mój głos w tej kwestii to tylko jedna z opinii, oczywiście nie kontrowersyjna w stosunku do rozwiązań , które zamierza wprowadzić Redakcja, a które za Twoim pośrednictwem są tutaj odsłaniane.

Ja osobiście, będąc gościem Vortalu, Forum , jak śpiewał James Brown - czuję się świetnie …

Swoją drogą, wiem że to formuła taktownych Gospodarzy, ale zwrot

sprawił, że dzień zacząlem z jeszcze większą satysfakcją. :slight_smile:

Życząc rozwiązan najlepszych dla Vortalu i dla jego czytelników

Pozdrawiam serdecznie