Pogrubienie tekstu w Google Keep?

Czy istnieje jakiś sprytny sposób na pogrubienie tekstu w notatce Google Keep? Czytałam, żeby skopiować pogrubiony tekst i wkleić, ale jakoś mi to nie działa :frowning:

Ew. może zna ktoś podobną, darmową aplikację, która pozwala na szybkie i wygodne zapisywanie notatek na komputerze oraz synchronizację ich z wersją na smartfona z androidem? Coś sprawdzonego, niezawodnego i jednocześnie z możliwością prostego formatowania tekstu. Ważne jednak, aby notatki dało się zapisywać równie sprawnie jak w Google Keep, bez zbędnego klikania i wybierania czegoś z menu

Z tego co wiem/znalazłem na necie, Google Keep nie pozwala na takie zabawy (nie używam Keep już dobrych kilka lat). Znalazłem za to link z taką zabawą z Keep:


Gość za pomocą innej strony internetowej bawi się w formatowanie tekstu w Keep.
Od siebie polecam OneNote jako aplikację do notatek, o wiele bardziej zaawansowana niż Keep. Ma także formatowanie oraz wersję na smartfony.
Możesz także iść po całości i zmienić przeglądarkę na Vivaldi, ma wbudowaną całkiem użyteczną funkcję notowania z synchronizacją z wersją na smartfony.
1 polubienie

Tzn. mi nie zależy, aby to było jakieś bardzo zaawansowane. Właściwie zależy mi tylko na możliwości pogrubienia tekstu, bo czasami potrzebuję coś wyróżnić, a bardzo ważne jest też, aby te notatki można było zapisywać i edytować możliwie najszybciej i najprościej, bez zbędnego klikania, dokładnie tak, jak w Google Keep. Jeśli w OneNote tworzenie i edycja nie są takie proste i wymagają więcej klikania, to wtedy mnie to nie urządza

Nie da się pogrubić tekstu. I tyle.

Zainstaluj i porównaj, mi odpowiada. Sprawdź też Vivaldiego, miałbyś tam wszystko pod ręką ;p

Vivaldi używa znajoma i nieustannie narzeka, bo wciąż ma jakieś problemy, to z oglądaniem filmów na YT, to z czymś tam. W każdym razie skutecznie mnie zniechęciła. Wydaje się niedorobiona ta przeglądarka. Kiedyś się nią interesowałam, ale nie miała wbudowanego translatora, a żeby zmienić wygląd interfejsu (w sensie, nie jakieś tam kolorki, tylko np. zamienić miejscami paski itp.), to się trzeba było bawić w jakieś skomplikowane czary, więc dałam sobie spokój

@xttbx - niestety, u mnie sposób z filmiku nie działa. Zamiast pogrubionego tekstu, mam jakieś kwadraciki :frowning:

Ktoś podpowie, dlaczego tak się dzieje? Wszystko, co na tej stronie z filmiku jest zapisane znakami unicode, u mnie się wyświetla jako kwadraciki: zrzut :frowning:

A ten OneNote sprawdziłam, ale jest zbyt mułowaty i w ogóle niewygodny. Strasznie długo wszystko się wczytuje, wyskakuje mnóstwo jakichś komunikatów i podpowiedzi, jakieś zbędne bzdury typu sekcje (o co w ogóle chodzi?), przy każdej notatce trzeba od nowa ustawiać wielkość czcionki itp. Jak kliknęłam “udostępnij” to się pomuliło i ostatecznie wyświetliła się pusta strona. No beznadzieja totalna. Ja potrzebuję prostego, ergonomicznego notatnika, żeby coś błyskawicznie zapisać bez zbędnych cudów i Google Keep jest do tego idealny, tylko mi tego pogrubienia brakuje

No to zostaje ci przyzwyczajenie się do braku pogrubienia w Keep ;p pewnie znalazłby się jakiś mniej znany program który to potrafi, ale osobiście jakoś nie mam do nich zaufania, wolę coś “dużego”. W sumie… zobacz może jeszcze Sticky Notes, proste, szybkie i ma podstawowe formatowanie tekstu. Na kompie z win 10 powinno być już zainstalowane, na smartfonie dostęp do notatek ze Sticky jest poprzez… apkę OneNote lub Microsoft Launcher.

Mam Win7. Tylko tu chodzi o możliwość udostępnienia tej notatki innej osobie.
Konkretnie, to chodzi o listę zakupów. Jestem sobie w domu, a ta druga osoba na mieście i czasami coś tam do tej listy na bieżąco potrzebuję dodać, tak żeby ta osoba od razu to zobaczyła i ona też sobie tam dopisuje swoje zakupy. Potrzebuję też na tej liście wyróżnić produkty pilne i pilniejsze, dlatego zależy mi na tym pogrubieniu. Już wyróżniam niektóre za pomocą CapsLocka, ale jak jest takich kilka, to łatwo coś przeoczyć i te najważniejsze chciałam dodatkowo pogrubić.
Google Keep używam też do innych notatek i bardzo mi pasuje, że są w formie takich kolorowych karteczek, gdzie od razu widać, co jest napisane, bez otwierania konkretnej notatki.

A odnośnie tych kwadracików, to często też na facebooku i YT w komentarzach mam takie kwadraciki. Najwyraźniej inni używają właśnie tych znaków a mi z nieznanych przyczyn nie chcą się wyświetlać, więc też bym chciała ten problem rozwiązać…

W dokumentach google utwórz plik docx, nazwij “moje notatki”, albo “Notatki Beatki” i tam wklejaj, edytuj, cuduj i zapisuj dodane. Dostęp masz z każdego urządzenia.


Kombinowałem nawet z calmy writter, ale zapisywało się bez formatowania źródła.

@Bogdan_G tylko z dokumentem to będzie to samo co w OneNote, bo tam w sumie też to wygląda jak dokument. A to ma być naprawdę szybka i wygodna, prosta notatka, która się drugiej osobie szybko i czytelnie wyświetli na telefonie, bez żadnych głupich wstążek i innych menu. Będzie aktualizowana w czasie rzeczywistym i zapisywana automatycznie. Jak ktoś robi zakupy, śpieszy się, jest gdzieś w tłumie, w kolejce, to musi mieć tą notatkę naprawdę czystą, bez żadnych rozpraszaczy i musi się błyskawicznie wczytywać bez zbędnego klikania.Po prostu otwiera aplikację i ma już tą notatkę widoczną.
A może są po prostu jakieś aplikacje przeznaczone stricte na taką listę zakupów, ale właśnie współdzieloną przez dwie osoby?

Albo note.ly online sticky notes? Druga osoba na tym samym koncie miałaby to samo i dodawała notatki.

1 polubienie