Pojawanie się blue screena podczas uruchomienia pulpitu a następnie podczas gry

Dzień dobry!

Zaczynając od końca: uruchom linię poleceń (cmd) z podniesionymi uprawnieniami, i użyj polecenia SFC /scannow by zweryfikować pliki systemowe. (pshed.dll nie jest programem, tylko biblioteką do której większość gier musi się odwoływać). Sprawdź też dysk pod kątem błędów (to że jest nowy, nie znaczy że jest w pełni sprawny).

Tyle jeśli chodzi o podstawową diagnostykę. Co do reszty - jedno pytanie: używasz może Avasta ?

Używam avasta jednakże kolega kazał mi zmienić na kasperskiego, więc to zrobiłem

Proponuje zaktualizowac sterowniki - w szczegolnosci te do karty graficznej i chipsetu.

Ogólnie zrobiłem taką rzecz, że posprawdzalem wszystkie podzespoły programami typu memtest, crystal disk info . Nic z błędów. scf uzywalem już i nic. Po odinstaowaniu avasta błąd z wywalaniem blue screen podczas gry naprawiony . jutro napisze czy podczas uruchamianią też się naprawił

Ten problem został rozwiązany!

Rozwiązanie: Zaktualizuj maksymalnie jak to się da windowsa, jeżeli nie możesz wgrać kilku aktualizacji i pojawiają się aktualizacje nie zainstalowanie to

  1. Pobierz program sprawdzający windows update i uruchom go :http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/What-is-the-System-Update-Readiness-Tool

  2. Jeśli nie pomoże zalecam pobieranie aktualizacji (RĘCZNIE) czyli kopiujemy kod aktaulizacji np. KB250013 i wpisujemy w googla :slight_smile:

a)Następnie po zaktualizowaniu windowsa ,zalecam zaktualizować wszystkie programy. sterowniki (reinstalacja też) ;

b)Po tym po przez komende msconfig ( w programie uruchom skrót klawiszowy : znaczek windows + R) i po wyłączać **[**Tylko programy ,które zostały zainstalowanie przez ciebie (nic nie ruszać w windowsie,usługach itp.)] nie potrzebne programy włączające się z systemem.

c)Po pobierać kilka programów ,które mogą naprawić komputer 1.Anti-crash(sprawdza i naprawia, nawet bada podzespoły w sprawie błedów) 2. Jakiś programik naprawiający rejestry np. Glary Utilities 3. Kolejny program naprawiający rejestry (ja użyłem Auslogic).[Oczywiście! Naprawiamy teraz komputer z myślą ,że żadnych wirusów komputer nie ma,jeśli nie jesteś pewien czy ten problem jest spowodowany wirusem to zalecam przejść do Podpunktu (2o).] Następnie sprawdzamy komputer poprzez zwykłe komendy sfc /scannow i chkdsk ( w programie cmd.exe uruchomionego jako administrator)

o2) Przeskanuj komputer programami : TDSkiller i MalwareBytes ( Podczas instalacji, odznaczyć próbny okres) , zaleca się zainstalować nawet próbny kaspersky internet security i nim przeskanować

d) W sprawie dalszego problemu zapraszam do tematu :http://forum.dobreprogramy.pl/bluescreeny-pokazuj%C4%85ce-si%C4%99-co-jaki%C5%9B-czas-podczas-uruchamiania-systemu-t496152/#entry3159368

e) Jeżeli dalej nic nie pomogło to polecam poczytać trochę o tym pliku na stronie : http://www.solvusoft.com/pl/files/b%C5%82%C4%85d-usuwanie-wirusa/exe/windows/microsoft/microsoft-monthly-security-update/ntoskrnl-exe/