Pojawia mi się pulpit i nic więcej

Witam. Mam dość duży problem. Komputer na którym posiadam wszystkie ważne pliki mojej firmy nie dziala. Dokładniej wygląda to tak… włączam komputer normalnie a wkońcu pokazuje mi się tapeta na pulpicie i nic więcej, nie moge niczego włączyć. Próbowałem otworzyć system w trybie awaryjnym, ale nic to nie daje. A mój menadżer zadań nie chce się włączyć pisze, że został zablokowany przez admina, nawet nie wiem jak moge go odblokować skoro nic się nie włącza. Prosze o szybką pomoc bo firma bez wielu tamtych plików nie może funkcjonować poprawnie :frowning:

Ewidentnie blokada menadżera zadań wskazuje na to, że jest malware.

robisz log OTL-em, tak jak tutaj, w tutorialu:

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

i wklejasz na wklej.org i link tutaj.

Ja też chyba miałem coś takiego. Po włączeniu komputera pojawiał się sam pulpit bez ikon, paska zadań itp. Okazało się, że bez zmiany systemu i sformatowania dysku z systemem nic sie nie da zrobić. Spróbuj zrobić tak jak napisał TheSosei , a jak nie zadziała to zrób to co wyżej napisałem. A wszelkie dane możesz przenieść na inny dysk w trybie awaryjnym.

dysk z danymi firmy wyjęłam ze skrzynki i włożyłem do innego kompa, a wszystko inne idzie do kompleksowego remontu. Dziękuje wszystkim za pomoc. Wiedziałem ze będę mógł na was liczyć :slight_smile: