Pojawia sie tylko pulpit

Moj brat mial kiedys taki problem: Pewnego razu po restarcie winxp pojawial mu sie tylko pulpit i nic wiecej, zadnych ikon zadnego menu start, nic. Najprawdopodobniej zlapal wirusa, bo sciagal pelno *** nie zabezpieczywszy upszednio kompa, ale na 100% tego nie wiem.

Jak poradzic sobie z takim problemem nie przeinstalowujac systemu, ewentualnie jak usunac takiego wira, jesli nic sie nie wlacza.

Dzieki z gory za rade

Na początek wklej loga z HijackThis.

Wszelkie informacje zapraszam do działu Bezpieczństwo.

A HijackThis dziala w trybie awaryjnym? Chodzi o to, ze znajomy informatyk sobie bez HijackThis poradzil i zastanawiam sie po prostu co zrobil. Ale tu pewnie za duzo “gdybania”

HijackThis tworzy tylko log, a usuwanie niezbednych wpisów odbywa się w trybie awaryjnym. Wklej loga bedziemy wiedzieć wszytsko :?

:pada:

No dobrze ale jak mam uruchomic program, skoro mam goly pulpit?

Wejdz najpierw Ctrl+Alt+Delet i zakoncz procesz explorer.exe.

Jak nie to uruchom tryb awaryjny i odpal w nim HijackThis.

:pada:

Aha, i tu do czegos doszlismy. Dzieki Zenek Rolnik.

Aha i jeszcze jedno pytanie, bede upierdliwy: A jezeli przed padnieciem systemu nie bylo na nim HijackThis to co wtedy? Mozna w trybie awaryjnym go jakos z plyty wrzucic lub pen drive’a?

Tak ale to nie rozwiązuje problemu, bo coś powduje ten problem.

A zakonczenie procesu explorer.exe spowodowała przywrócenie normalnego stanu ponieważ jest to imitacja ponowanego uruchomienia komputera, dokładnie wylogowania.

Więc zachecam cie abyś wkleił jednak tego loga :slight_smile:

on mial normalny pulpit w trybie awaryjnym

Złączono Posta : 04.05.2006 (Czw) 19:40

przypominam:

No to przezuczasz go z dyskietki lub czegoś tam i uruchamiasz , programu sie nie instaluj więc nie wiem w czym problem :o

Mozesz go uruchomic w trybie awrayjnym :!:

:pada:

Juz wszystko jasne, to mi duzo pomoglo:

dziekuje

“Twórcze” OTy ->KOSZ