Pojawiająca się informacja o błedzie C:\PROGRA~1\COMMON~1\System\SysMenu.dll podczas włączenia komputera.

Chyba zostaje format… Na pewno najszybsze rozwiązanie i najbardziej skuteczne.

według mnie dobry, i za darmo antywirus to: Microsoft Security Essentials

Format nie wchodzi w rachubę nie przez to że nie mogę zainstalować skypa głupie by to było. Może powiem jak było z utratą skypa to może coś wtedy wyjaśni. Więc rozmawiałem nagle się wylogował próbowałem zalogować nie chciał i tak 2 dni. A jeszcze wcześniej pojawiał się komunikat o pobraniu aktualizacji jak pobierałem to pojawiał się ten błąd 1601 i nie pozwalał na aktualizowanie. Wiec jak nie mogłem się zalogować postanowiłem usunąć skypa ale nie mogłem ten sam komunikat;/ wtedy poszukałem znalazłem narzędzie do usuwania to powyżej i zainstalowałem wszystko cacy się robi wybieram skyp on powoli odinstalowuje i tu nagle zawiecha kompa, restart, skypa nie ma w dodaj\usuń programy ale są jakies pliki na dysku w folderze skyp chyba wiekszosc zostało, usunołem ręcznie- wiem nie najlepiej to robi ale pobieram skypa włączam instalacje i ten sam błąd;/

masz płyte od windows’a?

Więc nie będziesz mieś skype’a :slight_smile: Tak poważnie to na pewno problem będzie nie tylko skype spróbuj może jeszcze

 

http://support.microsoft.com/kb/929833/pl

jeszcze jedno odnośnie programu AVG PC TuneUp 2014 który Atis kazał mi usunąć, zainstalowałem go w lutym może i po wygaśnięciu licencji chcialem usunąć też nie mogłem i usunołem ręcznie ale cos zostało i też jakiś błąd wyskakiwał który przestał wyskakiwać kilka dni temu jak zaczeły sie problemy ze skypem

Przeczytaj mój post powyżej. Kolejna sprawa chyba nie masz jednej partycji?

jeżeli masz płyte, to: włóż płyte do napędu otwórz (przez windows, nie tak jakbyś instalował) będzie sie tobie czytywać, po wczytaniu  naciśnij dalej i wybierz napraw, po tym może być już dobrze

tak mam dwie partycje na drugiej jest 10giga. Jak otworzyć przez windows? W sęsie normalnie jak jest włączony komp włożyć i poczekać i kliknąć napraw?

tak

mrFreeze http://support.micro…om/kb/929833/pl pomogło wszytko chodzi, dziękuję chłopaki wisze wam piwo więc sie odzywajcie.