Pojawiające się artefakty przy starcie systemu

(Deo3000) #1

Witam

ostatnimi czasy zakupiłem nowa kartę graficzną Radeon HD4850 256 bit ddr5 1 GB Vertexa i od jakiegoś czasu podczas grania zaczęły się pojawiać artefakty (tylko podczas grania) więc oddałem kartę graficzną do serwisu i dali mi nową. Ale znowu mam problem z artefaktami bo zaczęły się pojawiać tuż przy stracie systemu. Sprawdzałem kartę na innym kompie i śmiga aż miło, sprawdzałem nawet czy slot na płycie głównej nie jest uszkodzony ale inna karta działa bez zarzutu.

Czy to może być wina zasilacza?

Dane techniczne:

Procesor: Athlon X3 450

Płyta główna: Gigabyte MA78LMT

Ram: DDR3 2x1 GB Kingston 1666

Zasilacz Qltec 505W

(rgabrysiak) #2

Podłącz inny, markowy zasilacz do komputera i sprawdź czy problem ustąpi. To co posiadasz na pewno nie można nazwać zasilaczem, przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(Deo3000) #3

Niestety nie posiadam innego zasilacza :confused:

(rgabrysiak) #4

Nie możesz od kogoś pożyczyć? Twój jest co prawda na czarnej liście ale bez upewnienia się że to on stanowi problem, nie chcę cię naciągnąć na niepotrzebne koszty.

(Deo3000) #5

No dobra coś pokombinuje

(Rupertm) #6

To może być wina sterownika grafiki zainstaluj starszą wersję

(Deo3000) #7

To na pewno nie sterownik bo są odinstalowane i od razu artefakty się pojawiają że praktycznie ledwo co widać.

(karolgt1) #8

kiedyś też miałem artefakty które jak się okazało były spowodowane pamięcią ram. Spróbuj włożyć inne albo jak nie masz takiej opcji to zrób test programem memtest

(Deo3000) #9

Hmmm już sam nie wiem o co chodzi. Jak podłączałem Radeona 5670 to komputer chodził bez zarzutów, na karcie zintegrowanej również nie ma problemów, problem pojawia się tylko przy 4850 :confused:

(karolgt1) #10

tak jak mowie sprawdź pamięć i daj znać

(falcon89) #11

Na początek wyjaśnij wątpliwości co do zasilacza (HD4850 TDP ma 110W a HD5670 zużywa 55W obciążona grą).

(Deo3000) #12

Wykluczyłem pamięć nie wykryło żadnych błędów. Kurcze nie mam jak sprawdzić tego zasilacza :/. Chyba będę musiał kupić jakiś,tylko jaki doradzicie? 500W starczy czy większy?

(L2m1k3) #13

na niego starczy i 450 w, ważne żeby dobrze trzymał napięcia. liderem kiedys był aerocool vp 450, ale teraz kosztuje ok 130 zł. ewentualnie http://allegro.pl/oryginalny-fortron-450w-atx-fan-120-mm-24pin-i3228517095.html, ale przy tym uważałbym na wiatrak, po jakims czasie potrafi być słyszalny.