Pojawiające się artefakty przy starcie systemu

Witam

ostatnimi czasy zakupiłem nowa kartę graficzną Radeon HD4850 256 bit ddr5 1 GB Vertexa i od jakiegoś czasu podczas grania zaczęły się pojawiać artefakty (tylko podczas grania) więc oddałem kartę graficzną do serwisu i dali mi nową. Ale znowu mam problem z artefaktami bo zaczęły się pojawiać tuż przy stracie systemu. Sprawdzałem kartę na innym kompie i śmiga aż miło, sprawdzałem nawet czy slot na płycie głównej nie jest uszkodzony ale inna karta działa bez zarzutu.

Czy to może być wina zasilacza?

Dane techniczne:

Procesor: Athlon X3 450

Płyta główna: Gigabyte MA78LMT

Ram: DDR3 2x1 GB Kingston 1666

Zasilacz Qltec 505W

Podłącz inny, markowy zasilacz do komputera i sprawdź czy problem ustąpi. To co posiadasz na pewno nie można nazwać zasilaczem, przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Niestety nie posiadam innego zasilacza :confused:

Nie możesz od kogoś pożyczyć? Twój jest co prawda na czarnej liście ale bez upewnienia się że to on stanowi problem, nie chcę cię naciągnąć na niepotrzebne koszty.

No dobra coś pokombinuje

To może być wina sterownika grafiki zainstaluj starszą wersję

To na pewno nie sterownik bo są odinstalowane i od razu artefakty się pojawiają że praktycznie ledwo co widać.

kiedyś też miałem artefakty które jak się okazało były spowodowane pamięcią ram. Spróbuj włożyć inne albo jak nie masz takiej opcji to zrób test programem memtest

Hmmm już sam nie wiem o co chodzi. Jak podłączałem Radeona 5670 to komputer chodził bez zarzutów, na karcie zintegrowanej również nie ma problemów, problem pojawia się tylko przy 4850 :confused:

tak jak mowie sprawdź pamięć i daj znać

Na początek wyjaśnij wątpliwości co do zasilacza (HD4850 TDP ma 110W a HD5670 zużywa 55W obciążona grą).

Wykluczyłem pamięć nie wykryło żadnych błędów. Kurcze nie mam jak sprawdzić tego zasilacza :/. Chyba będę musiał kupić jakiś,tylko jaki doradzicie? 500W starczy czy większy?

na niego starczy i 450 w, ważne żeby dobrze trzymał napięcia. liderem kiedys był aerocool vp 450, ale teraz kosztuje ok 130 zł. ewentualnie http://allegro.pl/oryginalny-fortron-450w-atx-fan-120-mm-24pin-i3228517095.html, ale przy tym uważałbym na wiatrak, po jakims czasie potrafi być słyszalny.