Pojawiający się błąd "Eksplorator windows przestał działać"

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim laptopem. Jest to model firmy Asus. Mam go niecałe 2 lata i do tej pory działał poprawnie. Od kilku tygodni system się zawieszał, wyskakiwało okienko “eksplorator windows przestał działać” i nie było innego wyjścia lecz wyłącznie laptopa, wejście w tryb awaryjny i cofnięcie systemu.Wyinstalowałam niepotrzebne programy, sprawdziłam antivirusa i problem zniknął kilka dni temu. Wszystko działało płynnie, jak nowe i myślałam że mam problem z głowy.

 

No niestety, dziś rano znów to samo “Eksplorator windows przestał działać” . Nie da się na nic kliknąć, kompletnie nic nie działa gdy wyskoczy to okienko. Teraz piszę z trybu awaryjnego z obsługą sieci - to jedyny sposób. Przywrócić systemu też nie moge gdyż nie ma żadnej dostępnej daty. Nie mam pojęcia co robić… kolega radził mi zeskanować system, mówił coś o logach lecz nie wiem dokładnie jak to wykonać, a on sam nie jest w stanie przyjechać.  Byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktoś mógłby coś poradzić i pomóc w tej sprawie.

Pozdrawiam, Karolina.

Na sprzęcie Asus problemy z eksploratorem powoduje ASUS WebStorage.

W panelu sterowania odinstaluj ASUS WebStorage.

Niestety, nic z tego. Odinstalowałam ASUS WebStorage a problem nie znika - okienko dalej się pojawia i zacina cały system.

Sprawdź błędy związane z explorer.exe

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/open-event-viewer#1TC=windows-7

Najważniejsza informacja to jaki moduł powoduje błąd.