Pojawiający się bluescreen podczas oglądania online, pomocy!


(Zwiru666) #1

Problem jest Panowie ... Co jakiś czas mi Bluescreena wywala. Ale tylko wtedy gdy coś oglądam online. Zacina się głos, obraz, potem już nic nie idzie zrobić... Po chwili wywala mi Bluescreen i komp się sam restartuje... I ni cholery nie wiem o co mu chodzi bo nie dzieje sie tak za każdym razem jak coś odpalam tylko po prostu jak się czasem zamysli... Przegrzewac sie nie przegrzewa, wirusow nie mam, wiec juz troche glupi jestem... Mozliwe zeby to bylo cos ze sterownikami jakimiś ?

Dodam ze ciężko mi odczytać co to za rodzaj BSOD bo po prostu za szybko sie komp restartuje. Ostatnio miałem taki problem w czwartek... Potem komp raz chyba się zamyślił i myślałem ze znowu przywali focha ale się rozmyślił... Robiłem porządek Ccleanerem, robiłem Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2(swoja droga ni cholery nie wiem o co chodzi w tym) ... Co jeszcze ew mogę sprawdzić ? Dodam ze chciałem tez sprawdzić raporty w folderze zrzutów Minidump ale folder ten jest pusty wiec w ten sposób rodzaju BS tez nie mogę odczytać ...

Jakieś sugestie ?

Załącze jeszcze loga http://wklej.org/id/297259/


(Abecikxp) #2

To wyłącz Automatyczne uruchamianie systemu podczas awarii i odczytaj co pisze

http://img638.imageshack.us/img638/810/ ... anieik.jpg


(Seba_K.) #3

Zrób test pamięci programem MemTest86+ (z dyskietki lub płyty CD). Często niesprawna pamięć jest przyczyną tego rodzaju problemów (sam to miałem w ciagu roku dwukrotnie). Dodam, że niesprawna pamięć może być tylko jednym z wielu przyczn BlueScreen'ów. Inne przyczyny to problemy ze sterownikami, problemy z HDD, zasilaczem, niesprawny inny podzespół (zintegrowana karta sieciowa kiedyś resetowała mi komputer), problem z jakąś aplikacją.


(Zwiru666) #4

http://wstaw.org/w/2dJ/

Chciałem zrobić ten test dwukrotnie, odpaliłem z płyty i pod powyższym linkiem jest to co wyskoczyło ... ?


(Seba_K.) #5

A masz jako pierwsze urządzenie w BIOSie ustawiony napęd CD/DVD? Chyba masz przestawioną kolejność urządzeń startowych w BIOSie. Ustaw najpierw napęd Cd, potem twardy dysk i pozostałe. Jeśli masz stację dyskietek spóbuj uruchomić z niej ten program.


(Abecikxp) #6

Próbowałeś spisać co pisze w bluescreenie??

Powody bluescreenow są różne nawet może to powodować jakiś software , nie jest powiedziane ze to na pewno jest ram.

Spróbuj spisać co w nim pisze , może pokarze jaki sterownik , czy plik wywala system


(Zwiru666) #7

Seba zrobiłem jak mówiłeś, poodpinałem wszystko co się dało , i w sumie efekt był ten sam , tzn odpaliłem płytkę i wyskoczył ten sam ekran z tym ze bez tego ostatniego "Invalid" coś tam, i po chwili normalnie się windows uruchomił ... Tak ze nie wiem, na razie to zostawię w spokoju bo się komp nic nie buntuje, jak coś zaświruje to postaram się odczytać BSOD :wink: Póki co dzięki


(Monczkin) #8

Zwiru_NS , na forum używamy polskiej pisowni. Popraw proszę błędy w postach i zacznij jej używać. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Nazwij temat konkretnie. Przeczytaj regulamin.


(Zwiru666) #9

Chwilowo nie miałem kłopotu, jednak po jakimś czasie ponownie pojawił się BSOD, tym razem udało mi się zrobić zdjęcie, które zamieszczam http://wstaw.org/w/3G3/ . Może ktoś pomóc to zdiagnozować ? Dodam jeszcze iż dwa razy podczas włączania komputera Windows odmówił posłuszeństwa i zawiesił się podczas ładowania... Konieczne było dokonanie naprawy przy kolejnym włączeniu ... Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?Z góry dzięki za pomoc!


(Newton) #10

Błąd powoduje plik sterownika do karty graficznej nvidia.

Pobierz najnowsze sterowniki ze strony nvidi, usuń stare, uruchom ponownie komputer i zainstaluj nowe.

Daj znać czy pomogło.


(Zwiru666) #11

Dzięki wielkie za pomoc, zrobiłem jak napisałeś, pobrałem sterowniki ze strony Nividia do mojej karty graficznej, przeinstalowałem i cóż, zobaczymy czy problem nie będzie się powtarzał, miejmy nadzieje ze pomogło :slight_smile: Cieszy mnie jedno, ze to przynajmniej nie wina wadliwej pamięci RAM, bo tego się troche obawiałem . Jeszcze raz dzięki !!

Pozdrawiam