Pojawiający się co jakiś czas komunikat "Wyjęto kartę SIM" - Android


(blumberplumber) #1

Witam!

Posiadam smartfon Samsung Galaxy Core i mam pewien problem: otóż, w nieoczekiwanym momencie pojawia się komunikat "Wyjęto kartę SIM, a ja nie wiem dlaczego tak się dzieje. nie mogę kliknąć wstecz, ani anuluj, bo po prostu nie idzie. Jestem zmuszony ponownie uruchomić urządzenie, co potrafi zdenerwować.Zwracam się więc do Was z prośbą o wyjaśnienie co może być tego przyczyną i o napisanie w jaki sposób można ów problem rozwiązać.

 

Z góry dziękuję.

 

 


(skrzek) #2

miałem podobnie przez pewien czas- jakieś 2 tygodnie, po czym karta odmówiła współpracy i trzeba było ją wymienić na nową.

Kiedyś na coś takiego pomagało podłożenie papieru pod kartę, tak by lepiej przylegała do styków.


(drunkula) #3

Możesz też przeczyścić sima patyczkiem do uszu zanurzonym w spirycie / perfumie. Tylko z wssadzeniem do tel poczekaj aż wyschnie :wink:


(Dimatheus) #4

blumberplumber , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(blumberplumber) #5

(ANDROID) Problem z kartą SIM (pojawiający się co jakiś czas komunikat “Wyjęto kartę SIM”)

Taki tytuł może być?

Na kilku innch forach piszą, żeby tą kartę SIM przeczyścić spiritusem i ew. też gniazdo na tą kartę, ale ja nie będę się w to bawił, bo jeszcze coś zepsuję -  wymienię tą kartę na nową i zobaczymy.

Pozdrawiam.


(Dimatheus) #6

Hej,

Delikatnie doprecyzowałem tytuł. :slight_smile: Co do porady ze spirytusem to byłbym ostrożny.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(rubin714p) #7

Podłożenie papierka-zapewne toaletowy jest najleszpy.:slight_smile: Co się działo z telefonem? Upadł ? Zamoczony?  Zacznij od przywrócenia ustawień fabrycznych.


(blumberplumber) #8

Telefon czasami gdzieś tam upadł, nie był zamoczony.

Nie będę robił ustawień fabrycznych, bo po co? Wydaje mi sie, że to jest karta uszkodzona, a nie coś w systemie namieszane.


(Dimatheus) #9

Hej,

Też tak wygląda. Miałem podobny problem z Nokią Asha 306 - też okresowo pojawiał się błąd, że nie ma karty SIM. Wymieniłem staruszka - karta miała ponad 12 lat - i z nową nie było już problemu. Aż pół roku później padła kompletnie. Teraz trzecia simka działa od ponad roku. Coraz mniej trwałe robią te chipy.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(rubin714p) #10

No widzisz telefon gdzieś tam upadł . A może powstało uszkodzenie mechaniczne? Cóz za wydatek 5zł i kupić startówkę aby mieć pewność czy to karta czy telefon? :slight_smile: .