Pojawiający się nagle niebieski ekran

Witam, od jakiś 3 dni, podczas pracy na laptopie asus K50AB (zakupiony w sierpniu 2009r.) po pewnym czasie pojawia się niebieski ekran z angielskimi napisami , jest on jednak pokazywany dość krótko i nie zdążyłam zanotować co było tam dokładnie napisane (było coś wspomniane o tym ,ze jesli problem ten wystepuje po raz pierwszy nalezy zrestartować komputer ( nie robiłam tego ręcznie, komputer po jakiś 30 sekundach automatycznie się restartował, więc nie zdazyłam doczytać dalszych informacji:( Chyba było tam coś wspomniane o dysku.)

Teraz często się zdaża, ze bez żadnej informacji komputer się sam restartuje.

Nie jest to chyba kwestia wirusów. (Skanowałam kompa programem Norton Internet Security 10 i nic nie wykrył)

Mój system operacyjny to Windows Vista Home Basic

Bardzo proszę o pomoc i poradę.

Pozdrawiam.

zrób tak:

  • PPM na Mój komputer>Właściwości>Zaawansowane i ostatnia pozycja: Uruchamianie i odzyskiwanie-ustawienia.Odznacz pozycję: Automatycznie uruchom ponownie dalej OK, Zastosuj, Ok.

po następnym wystąpieniu problemu pojawi sie na stałe niebieski ekran, blue screen do momentu aż nie zresetujesz komputera, wcześniej spisz kody błędu i jak najwięcej danych i podaj je tutaj na forum

okej, tak zrobię, dziękuję za pomoc.

Wkrótce się tutaj odezwę :slight_smile:

nie trzeta tak robić, wystarczy wejść w panel sterowania, narzędzia administracyjne, podgląd zdarzeń, wybieramy system i szukamy źródła savedump klikamy właściwości, mamy podany kod błędu oraz pokazane jest gdzie został zrzut zriobiony

Weszłam tak:

dzienniki systemu windows->system i nie mam takich plików jak podałeś tylko coś takiego jak Bugcheck

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x0000008e (0xc0000005, 0x83620ae3, 0xa27716d4, 0x00000000). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP.

póki co niebieski ekran się nie pojawia, ale komp zaczął jakoś głośniej chodzić ( tzn. wentylatory działają intensywniej).

wirus HaxDoor…

usuwanie go:

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … opic=250.0

Zrobiłam tak jak w instrukcji i program nic nie wykrył:(

Ale od tamtego czasu niebieski ekran się nie pojawia,więc może problem sam się rozwiązał :wink:

Sama nie wiem…

Dodane 03.04.2010 (So) 12:57

Witam, i problem znowu się pojawił:(

Wczoraj wieczorem gdy pracowałam na kompie, ten nagle się zawiesił, nie mogłam nic zrobić, nawet przycisk alt+ctrl+delete nic nie pomógł, pozostał więc restart kompa. Po ponownym uruchomieniu kompa, pojawił się komunikat o błędzie, dołączam foto: problem.jpg