Pojawianie się czarnego ekranu podczas grania w gry

Przepraszam że wklejam to tu ale nie wiem gdzie jest wątek o problemach z grafiką więc wkleszczyłem to tutaj.

Otóż to od jakiegoś czasu kiedy włączę byle jaką grę nawet taką z niskimi wymaganiami to od razu po włączeniu pojawia mi się taki czarny ekran i zawiesza komp i muszę menadżerem urządzeń wyłączyć tą grę bo jest zwiecha i nic innego nie mogę zrobić i nie mogę grać w żadną grę przez ten problem sterowniki już próbowałem przeinstalowywać ale nie bardzo nic nie dało. Poniżej zamieszczę ogólne info o kompie

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Typ procesora AMD Sempron, 2000 MHz (10 x 200) 3300+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8U (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo GIGABYTE RADEON 9600 PRO - Secondary (256 MB)

Karta wideo GIGABYTE RADEON 9600 PRO (256 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9600 (RV350)

Zasilacz 280 V

I jeszcze dam temperaturę w spoczynku

Płyta główna 44 °C (111 °F)

Procesor 66 °C (151 °F)

Aux 42 °C (108 °F)

SAMSUNG SP0822N 50 °C (122 °F)

A przeczytałeś opis działu:

Następnym razem nie przepraszaj, tylko czytaj opisy działów w których zamieszczasz posty.

Poza tym, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

zasilacz pewnie do wymiany. podmie na inny od kolegi aby si€ dowiedzie czy trzeba nowy.

Niepokoi mnie temperatura dysku-50 st.w stanie spoczynku.Przetestuj go HD Tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html Może błąd odczytu a może słabe chłodzenie.Że zasilacz 230 V to oczywiste,ale ile Watt ?.Masz możliwość wstawić wiatrak wyciągowy z tyłu obudowy,lub zdjąć ściankę obudowy…na próbę.RAM-u też nie masz w nadmiarze.

Zasilacza w chwili obecnej nie mogę od jakiegoś kumpla pożyczyć i sprawdzić czy będzie działało bo nie mam możliwości aby go pożyczyć.Co do stalesza to tym programem co mi podałeś sprawdziłem temp. i jest taka sama 50 a nawet 53 teraz.Jak mam spr. Watt to muszę odkręcać a na razie nie mam do tego głowy.Wiatraczek to nawet mam możliwość założenia ale muszę go najpierw kupić. Po ile taki wiatrak kosztuje ?Wiem że mam mało RAMU ale to przez to że więcej po prostu nie mogę teraz kupić mam słabo z kasą,bo mam 14 lat z resztą.Jak sprawdzę ile ma Watt to napiszę

Procesor 66 °C (151 °F)

SAMSUNG SP0822N 50 °C (122 °F)

To niepokojące… Procesor w spoczynku powinien mieć zupełnie MAX. 60 stopni, mój ma 38 tyle że mam dobre chłodzenie i pastę. Dysk u mnie ma 30 stopni, 50 to na pewno za dużo, skraca to jego żywotność. A karta graficzna, jaką ma temperaturę w spoczynku ? Co do wiatraka - około 10-15 zł.

Pisząc Przestestuj dysk HD Tune,nie miałem na myśli tylko odczytu jego temperatury,ale wszystkich opcji,Benchamark-pomiar transferu,Health-Zdrowie…czy pojawiają się żółte a co gorzej czerwone paski i Error Scan-wykrywanie uszkodzonych sektorów.Narazie w opcji Quick-szybkie.Możesz wyłączyć w Menadżerze Urządzeń drugą kartę graficzną.

Moje pytanie, po co Ci SLI ?? Poza tym, masz za słaby zasilacz. Jeżeli będziesz miał chociaż 50 złoty, to kup zasilacz Carbon 400 watt.

  • Procesor odejmuje 95watt. Zostaje Ci 185 watt na: pamięć, 2 karty, ram, płytę główną, nagrywarkę DVD ( lub inny napęd )

Odejmując najmarniej po 10 watt na każde urządzenie, zostaje Tobie 125 watt. I Ty chcesz, żeby to Tobie płynnie działało :smiley:

Powodzenia życzę :smiley:

Teraz temp. waha się tak z 31 do 33 stopni a procesor ma teraz 56 stopni po odłączeniu kompa ma teraz tyle ale pewnie i tak się rozgrzeje dodałem wiatraczek pod kartę graficzną zapewniając jej lepsze chłodzenie

Dokładnie to mam taki zasilacz czyli całe info o nim

model- LC-B300 ATX

Voltage 115 V~ 230V~

Current 8A 4A

Frequency 60Hz-50Hz

+5V & +3.3V combined 180W.

+5V & +3.3V & +12V combined 280W. Total output 300W.

To tyle na temat zasilacza

Karta graf. ma teraz 32-33 stopni a płyta główna 35 stopni nie jest tak źle teraz :stuck_out_tongue:

W tej chwili już się proc. rozgrzał tak jak myślałem do 60 a Samsung do 39 płyta główna i graf. bez zmian

proc. 61 stopni teraz w ciągle się zmienia

Benchmark takie coś wykazał

Transfer rate minimum 3.0 MB/sec maximum 58,8 MB/sec Average 45,8 MB/sec

Acces time 14,2 ms Burst rate 67,5 MB/sec CPU usage 14.8 %

Procesora się zmniejszyła temp. a Samsunga wzrasta

Health status jest OK Teraz proc. ma 62 stopni samsung 47 stopni płyta główna 37 a karta graf. 35 i chyba już się nie zmieni to są ostateczne pomiary temp. w spoczynku

error scan to będzie tylko jedna kratka jest czerwona reszta zielona

To wszystko na razie przeczytajcie i wnioskujcie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jedyna rzecz którą możesz zrobić przy braku kasy to oczyścić chłodzenie procesora.Miękki pędzelek i odkurzacz ze ssawką.Bez demontażu i bez wymiany pasty.W Twoim wypadku to ryzykowny zabieg /bez urazu / Uruchamiaj czasem Menadżera zadań-PPM na dolny pasek zadań,zakładka Wydajność.Kontroluj użycie procesora.Zainstaluj Ccleaner i czyść nim pliki tymczasowe,oraz Rejestr.Nie znam przypadku aby namieszał komuś w systemie.Dysk jest też niepewny-niski transfer no i ten Bad sector.Powodzenia.

Udało się nareszcie mogę grać normalnie we wszystkie gry cieszy mnie to ogromnie bo jedyna rozrywka na tym moim kompie to właśnie gry chodziło o słabe chłodzenie bo jak dokręciłem wiatrak pod kartę graficzną to zaczęło działać czyli wniosek z tego taki że przegrzewała się karta graf. i ją system resetował z tego czarny ekran bardzo wam dziękuję za pomoc temat można zamknąć jakby coś było znowu nie tak to napiszę najwyżej nowy temat i dzięki wielkie

Dodane 21.01.2012 (So) 12:58

No i znowu to samo jak przeczuwałem znowu nawet z tym dodatkowym wiatraczkiem gra się zacina i jest czarny ekran ale teraz po dłuższym czasie ale i tak jest ten sam błąd proszę was o pomoc bo wiecie jaki mam komputer to nie będę już pisał jeszcze raz poradźcie mi coś bo oszaleję z tym komputerem

  • Witam. Według mnie mogą być 2 przyczyny. Po pierwsze. Zdejmij boki obudowy, i przewietrz pokój, niech ucieknie gorące powietrze z wnętrza komputera.

Po Drugie. Odłącz i wyciągnij 1 kartę, bo to ona może dodatkowo obciążać zasilacz, i dlatego, przy tak słabym zasilaczu masz resety.

Spróbuj zrobić tak, jak piszę, i daj znać, czy coś pomogło. Ja osobiście jestem pewien, że na pewno pomoże :slight_smile:

Ale ja mam tylko jedną kartę graficzną a nie dwie i z tym przewietrzanie to jak bo jak raz przewietrzyłem i potem okno zamknąłem to i tak był czarny ekran

Karta wideo GIGABYTE RADEON 9600 PRO - Secondary (256 MB)

Karta wideo GIGABYTE RADEON 9600 PRO (256 MB)

To mnie w błąd wprowadziło. Jak masz jeszcze jedno wejście na kartę, spróbuj przenieść w inne. Jak to nie pomoże,

to prawdopodobnie problem leży na wyjściu, gdzie kabel podłączasz pod kartę graficzną. Mam pytanie. Pod jakie wyjście masz teraz podłączoną kartę ?? DVI, czy analogowe ??

  • Jak analogowe, to spróbuj poprzez przejściówkę na DVI podłączyć do karty. Jak na DVI masz podłączone, to spróbuj przejściówki w drugą stronę.

P.S. Spróbuj jeszcze wgrać najnowsze sterowniki, może to wina sterowników jest.

Analogowe ? Chyba D-SUB a nie analogowe “znawco” :smiley:

RGB to jakie złącze ?? Przecież to jest najzwyklejsze. DVI - D. Nawet na kartach tak jest napisane,

więc się nie sprzeczaj. Są przejściówki z RGB na DVI - D.

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- … 48975.html PRZEJŚCIÓWKA DVI - D

NA HDMI. JAK SIĘ NIE ZNASZ, TO SIĘ NIE UDZIELAJ, JAK NIE WNOSISZ NIC DO PORAD. TYLKO KRYTYKOWAĆ POTRAFISZ.

Poza tym obeznaj się trochę, i ogarnij 1110111.

Fajnie że tutaj trafiłem, bo mam to samo.

Procek - E8600

Grafa - GTX460 768MB

Zasilacz - no name 550W

Podczas grania wygasza monitor i tyle. Tylko restart mnie ratuje. Sam windows chodzi jak złoto. Sprawdziłem jak do tej pory wszystkie kable, DVI, D-SUB, HDMI. Wszędzie to samo. Zamierzam kupić nowy zasilacz 750W lub 800W. Ale czego tak się dzieje. Sterowniki mam najnowsze.

  • Witam. W jakim sensie wygasza ?? Wygaszacz się pojawia ?? :slight_smile: Nie, no żart :slight_smile: Wejdź w Panel Sterowania – > Opcje Zasilania – >

I tam zobacz, czy nie jest ustawione wygaszenie monitora. Jeżeli nie, a masz możliwość sprawdzenia np., u sąsiada na innym monitorze,

sprawdź, jeżeli się będzie to powtarzało, to pewnie będzie wina karty graficznej. Jeżeli nie, to pewnie wina monitora.

  • Patrzyłem jeszcze w internecie. Czy karta ma dodatkowe zasilania ?? Może po prostu zasilacz jest za słaby, jeśli chodzi o kartę ??

Czy to się działo wcześniej ??