Pojawianie sie tekstu w textarea po kliknieciu

jak zrobic takie cos jak jest np na tym forum podczas pisania watkow ze kiedy klikne na przycisk

Code

to w polu textarea pojawia sie napis

[code]

Zobacz: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 925#314925

-rozwiązanie w PHP.

BTW

Na forum DP zastosowano skrypt JS 8)

hmm… albo ja nie rozumiem tamtego topika albo ty nie zrozumiales mnie wiec jeszcze raz dokladniej napisze :slight_smile:

chce aby po nacisnieciu jakiegos przycisku albo nawet linku pojaiwalo sie w jakims polu textarea jakies slowo albo zdanie

bo ty chyba myslales ze ja chce zrobic takie pole code na swojej ztronie

EDIT:

Nie widzialem tej edyscji postu to chyba jednak wiesz o co mi chodzi wiec moze wiesz jaki to jest skrypt JS nazwa albo cos zeby bylo mi latwiej poszukac albo masz jakis namiar na niego bede wdzieczny za udostepnienie jakeigos linku :slight_smile:

lub inaczej:

wstaw tekst
[/code]

jak zrobilem twoim sposobem kamil_b17 to po kliknieciu w ten link otwiera mi sie tak jakby nowa strona na ktorej jest tylko napis w ktory jest w polu value a ten napis ma sie pojawiac w tym polu textarea

EDIT:

Dodam ze robilem tym drugim spoobem bo ten napis ma sie pojawic po kliknieciu w link a nie po kliknieciu na pole textarea

Ten kod, który Ty adpawl dałeś da taki efekt, że po kliknięciu w jakiś tam przycisk czy coś do pola textarea zostanie wstawiony podany tekst, przy czym w miejscu gdzie jest kursor lub obejmie jakimś kodem wybrany tekst.

Aby po prostu dodać kod do pola textarea po kliknięciu w link wstawiasz kod (testowałem :))

wstaw tekst

[/code]

Ale chyba o to chodzilo w tym temacie nie :?:

nie wiem czy o to chodzilo, ale w temacie jest napisane, że tylko tekst ma się pojawić w polu textarea - nie było mowy o żadnych dodatkach i bajerach.