Pójdzie mi GTA 5? Jak tak to na ilu fps-ach?

Zastanawiam się czy nie kupić gta 5, ale nie wiem czy pójdzie na moim komputerze
Procesor: Intel® Pentium® CPU G2120 3.10GHz 64 bit
RAM: 8GB
Karta graficzna: AMD Radeon 7700 HD Series

Dokładna karte wyszukało mi jako HD 7790 @chomik325

nie

Słaba grafika i procek do wymiany.

grafika jak hD7750 to dała by rade, ale procek tu wydajność zaniża, jak płyta pozwala to można jakiś i3 3generacji wstawić i gta powinno śmigać na 1280x720.

Eeee…że co prosze? :wink: Po pierwsze, nie znam płyty na Ivy/Sandy, która nie obsłuży Core i3. Z tego co kojarzę, to każda też sobie poradzi z Core i5. Problem jest z najwydajniejszymi Core i7, które mają TDP ~100W (czyli niemal wszystkie i7 oraz niektóe i5 z Sandy Bridge).
Po drugie - grałem na Wysokich w 1080p na i5-3470 i GTX 970. i3 też dałoby rade w 1080p tylko już z niższymi ustawieniami.

A odpowiadając na pytanie autora - pójdzie. :slight_smile: Nawet jeżeli masz najsłabszą kartę z serii 7700, czyli 7730, to przy 1280x720 i możliwie najniższych ustawieniach - jakieś 20-30 fps powinieneś mieć.

EDIT:


Tu jak widać ktoś z jeszcze nieco gorszym CPU i daje radę jakoś.
Ale dobrze byłoby wiedzieć jaką masz DOKŁADNIE kartę. Pobierz GPU-z i sprawdź.
1 polubienie

Nie chodziło o samo I3 ale o 3 generację core, a to potrafiły płyty z rewizją chipsetu B3, ale podany pentium jest z 3 generacji , więc i3 3generacji powinien pójść.

To karta jak najbardziej spełnia wymagania. :wink: Po prostu CPU będzie troche ograniczał, będą klatki skakać. Czasem będziesz miał pewnie z 40-50 fps, a czasem ledwie 30. (oczywiście we wszystko minimum)

1 polubienie

Skoro to HD7790 to radze wymienić procka, używane z gwarancją na serwisie aukcyjnym są dość tanie, bo szkodza że karta graficzna będzie się marnować. Z lepszym procem to i na 1600x900 ze średnimi ustawieniami GTA powinno być grywalne na 40 klatek minimum.

Dzięki wielkie za pomoc dla sprawdzenia ściągnąłem piracką wersję i mogę powiedzieć, że mam ustawioną prawie najwyższą rozdzielczość i średnie ustawienia graficzne a gra działa płynnie w okolicach 40/50fpsow! W tym tygodniu kupuje online i ide śmigać :smile:

No to właśnie online lub po prostu przy większej liczbie postaci (NPC czy graczy) spodziewałbym się spadków. :wink: Zdziwię się, jak ten procek utrzyma stabilne 40-50 fps. Chyba, że ta “najwyższa rozdzielczość” to jakieś 1366x768 lub 1600x900? :wink: