Pojedyncza aktualizacja nie może się zainstalować (0x80070643)

niestety dalej to samo

Nie ma się co przejmować, bo to w sumie nieistotna poprawka dla większości.

no niestety ludzie nie szyfrują dysków :frowning:

Jednak użytkownicy Windows 10 Home nie mają takiej możliwości.

A po co maja mieć?
Przed kim chcesz cos szyfrować? Przed soba?
Jak juz musisz to sa zewnętrzne aplikacje.
System dla firm zaczyna sie od wersji Pro. To tam jest BitLocker
Firmy na te wersje niestać?
P.S. Dostały od Microsoft bypass i jakos nie słychac by „krzyczały” ze dalej mają jakies zagrozenie.
Przypominam ze problem dotyczy funkcji BitLocker :pray:

:man_facepalming:

niby tak tylko chcę w zainstalować nowy pakiet a wczorajszego dnia

Najnowsza na Win 10 która sie instaluje to KB5034763

Nie ma w niej nic co dotyczy problemu z Bitlockerem i WinRE

Szyfrowanie nie powinno być dodatkowo płatne, gdy dziś wszystko się robi na komputerach. Telefony są szyfrowane od dawna. Ludzie trzymają na osobistych komputerach swoje pamiętniki, PIT-y i osobiste zdjęcia. Argument „to niech tego nie robią bo to nieodpowiedzialne, albo niech kupią droższą wersję za miliard albo jakiś losowy open source” jest pogardliwy i błędny. To jest podstawowa funkcja, nie ma potrzeby rozgrzeszać korporacji wartej miliardy z małostkowego sknerstwa. W dodatku m.in. na komputerach Surface szyfrowanie działa też w wersji Home, jako Device Encryption. Jest jednak mniej funkcjonalne i o wiele mocniej wybrzydza, zanim pozwoli się włączyć.

Bo nosisz je cały czas przy sobie.
Laprop chyba nie, oprócz sluzbowego. A poza tym co stoi p. Kowalskiemu na przeszkodzie uaktualnić prywatny home do pro. To cos koło 630 zł.

No i właśnie o tym mówiłem, twierdząc, że to wyniosła postawa. Ale myślę, że nie ma potrzeby wyjaśniać, że przenośny laptop może być przenośny, a płatne oprogramowanie jest płatne.

@Yakii,

Nie napisałem tego w sensie, że mi jest szyfrowanie potrzebne.
Mnie nie jest w ogóle do niczego potrzebne.
Tyle, że skoro nie ma tego szyfrowania w Windows 10 Home to dla tych systemów jest w sumie obojętna ta poprawka.

Na rynku masz do wyboru. Albo darmowa aktualizacja do Win 11 home i ewentualne dopłacenie do wersji Pro lub kupno sprzetu z zainstalowaną wersja Home lub Pro.
To wyłacznie twoja decyzja. Gdzie tu jakas wyniosłość producenta.
No chyba tylko po stronie kogoś kto uwaza ze mu sie wszystko za darmo nalezy.
I najlepiej by mu to wszystko pod drzwi podstawili.