Pojedynek iPhone vs NOKIA N95ME który lepszy?

Witam serdecznie, tak jak w temacie chciałbym sie was zapytać o to który telefon jest lepszy: (chodzi mi pod kątem technologicznym, który ma wiecej możliwośći)

iPhone [8GB,16GB] vs Nokia N95ME [8GB]

Zalety, Wady

i moze jakieś własne refleksje dotyczące tych modeli. Jezeli ktos moze to niech da jakies link na forum zeby mozna było sobie poczytac o konkretnych zaletach i ewentualnych wadach! Osobiscie jak na moje lepsza jest NOKIA [3G]ale iPhone[brak 3G,słaba bateria] choć gorszyy urzeka mnie tym cudowym wyświetlaczem dotykowym. Czekam na wasze sugestie! :mrgreen:

PS: Czy lepiej poczekać az wyjdzie na rynek iPhone w wersji 3G?

oczywiście że N95 umts, wifi, aparat 5MPx, kamera dvd, gps a iPhone to zwykły telefon GSM z wypasionym odtwarzaczem multimedialnym.

Symbian(N95)jest dużo lepiej rozwiniętą platformą niż Mac OS X. Jest na niego masa aplikacji. No i wgrywanie muzyki przez iTunes w iPhonie nie jest zbyt wygodne. Według mnie N95 jest lepsz= aparat 5 mega, zwykła klawiatura, 3G, dość dobra bateria.

http://www.youtube.com/watch?v=trsDjosYukk

Ja mam Nokie N95-1 troche rozni sie od wersji 8GB ale to praktycznie sa dalej te same telefony, moge Ci powiedziec ze to nie jest telefon tylko multimedialny kombajn, zdjecia przy dobrym oswietleniu rewelacja, nagrywanie filmikow to juz w ogole miazdzy iPhona, odtwarzacz muzyczny moze nie rewelacja ale naprawde daje rade, GPS niezla sprawa (iPhone z tego co sie orientuje to TYLKO google maps), no i chyba rozmiary mniejsze od iPhona. Jezeli zalezy Ci na duzym wyswietlaczu, dobrym odtwarzaczu i nie wazny jest rozmiar to wybierz iPhona. Moge Ci jeszcze powiedziec ze YouTube tez juz dziala z nokia, wiec dla mnie oczywistym wyborem bylaby nokia w szczegolnosci wersja 8GB.

Filip187 ogladałem tą prezentacje ale iPhone wygral o 2 pkt iPhone nokautuje nokie tylko chyba takimi nowinkami wizualnymi ale Nokia jest 10 razy lepsza pod kątem technologi w nim wykorzystanych. Wiec chyba rzuce sie na Nokia N95Me jezeli bede chciał kupic iPhone to kupie wersje z 3G i innymi. To dzieki za rozwiania moich watliwych wątpliwości. Pozdrawiam pinio150. :!: