Pojemność dyskowa serwera - wystarczy?


(tndek) #1

Witam. Zamierzam zakupić hosting dla strony, która będzie oparta na Wordpressie. Jej przeznaczeniem będzie regularna publikacja artykułów dotyczących określonej dziedziny informatyki. Jednocześnie, chciałbym założyć subdomenę, która mogłaby obejmować forum dyskusyjne. Zastanawiam się nad serwerem 2GB. Czy taka pojemność spokojnie wystarczy? Na chwilę obecną nie zamierzam zakładać downloadu - chodzi o samą treść + screeny.


(ak6) #2

Dla samej treści (jeśli screeny zamieszczane będą na zewnętrznych serwerach) powinno wystarczyć. Zawsze możesz potem rozszerzyć usługę.


(Olster) #3

Witam! Jeśli faktycznie będziesz planować rozszerzenie działalności, to proponuję usługę Cloud2b. Najpierw można ją przetestować za darmo na platformie wirtualizacyjnej, a jeśli się sprawdzi - zamówić np. na tylko miesiąc, żeby się przekonać, czy spełnia oczekiwania, albo na okres 12, 24, 36 miesięcy - zatem elastyczna sprawa. Poza tym samo działanie jest pewne i bezpieczne - stabilność tej usługi określana jest na poziomie 99,95%. Może się przyda na przyszłość!


(Wszerad91) #4

dla ludzi, którzy chcą postawić coś w PHP lepsze będzie popularny ostatnio http://linuxpl.com/. Podstawowy config na cloud2b będzie kosztować koło 3zł/m pytanie tylko ile potrzebujemy transferu? Każdy 1Mb to będzie 1,5zł/m więcej, przy 2Mb transferu mamy już podobną opłacalność ale 2Mb to będzie raczej dalej mało…