Pojemność partycji Lenovo G50-30

witam, podał by mi ktoś dokładną pojemność partycji C i D, taką jak było fabrycznie, w laptopie Lenovo G50-30 N2830, bo przenosiłem wolne miejsce z partycji C na D, i teraz nie działa mi partycja recovery, za pomoc z góry dziękuję.

jaki masz system operacyjny

windows 8.1 z usługą Bing

To, że przywrócisz poprzedni rozmiar partycji nie spowoduje, że zacznie działać przywracanie z partycji recovery.

 

 

A to ma jakieś znaczenie?

A jest jakiś sposób, żeby wyciągnąć obraz z partycji recowery ?

Cześć,

Jeżeli masz działający system utwórz sobie tzw. płyty recovery. Jeżeli system nie działa, to teraz już nic nie wymyślisz poza jego instalacją na czysto.

Jeśli system działa, to nie ma sensu wyciągać obraz z tej partycji, wystarczy ściągnąć czysty obraz systemu ze strony MS.

Poczytaj:

http://www.dobreprogramy.pl/Potrzebujesz-nosnika-instalacyjnego-Windows-8.1-Microsoft-znacznie-ulatwil-jego-przygotowanie,News,59080.html

 

PS. Nie wiem czy to działa z wersją Bing, prawdopodobnie tak.

ale dało by się to jakoś zrobić, żeby z partycję OEM wyciągnąć ten obraz ?.

Krótko mówiąc - nie.

Prawdopodobnie tak, tylko dlaczego koniecznie chcesz mieć “zaśmieconą” przez producenta laptopa instalkę? Nie lepiej mieć czysty obraz a ewentualne dodatkowe potrzebne oprogramowanie ściągnąć ze strony producenta?

Poczekaj, może odezwie się jakiś użytkownik Lenovo, który też to przechodził.

Krótko mówiąc - tak , widzę w sieci trochę opisów tego w przypadku Lenovo, jednak nie chce linkować do konkurencji ;-)  (a po drugie sposobów nie podam bo ich nie sprawdzałem)

ale jak pobiorę obraz z internetu, to potrzebuję kod aktywacyjny, a go na laptopie nie ma

Nie potrzebujesz bo nie ma go na laptopie tylko jest w laptopie (w pamięci płyty głównej - tak jest zawsze w przypadku systemu Windows od wersji 8 w górę, który jest preinstalowany fabrycznie)

System w czasie instalacji sam odczyta ten kod, Ty nie musisz się tym martwić.

 

Obecnie system Ci się uruchamia?

Jeśli tak, to możesz dla swojej ciekawości sprawdzić klucz za pomocą programu ProduKey

W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd.

a dało by się zrobić kopie systemu, odraz ze sterownikami ?.

Sterowniki są już w każdej czystej instalce Windows 8, resztę + uaktualnienia system po zainstalowaniu sam dociągnie sobie z Windows Update.

 

Jeśli chcesz mieć obraz obecnej partycji systemowej, to możesz to zrobić za pomocą wielu darmowych programów lub za pomocą programu, który na pewno zainstalowało Ci Lenovo.

Prawdopodobnie masz tam też program do wypalania obrazu partycji recovery na płytach DVD pod warunkiem, że jeszcze jest coś na tej partycji.

 

Może w końcu odpowiesz czy system Ci się uruchamia, bo Twoje wypowiedzi są bardzo oszczędne?

 

PS. klawisz SHIFT Ci nie działa? :wink:

system działa nic mu nie dolega, tylko nie działa odzyskiwanie systemu, a w przyszłości może się przydać.

Pisałem już wcześniej, tylko czytasz bardzo wybiórczo - sprawdź programy, które masz fabrycznie zainstalowane czy masz program do wykonania kopii partycji recovery.

Możesz też zrobić kopię obecnego stanu systemu - też pisałem o tym wcześniej.

http://www.dobreprogramy.pl/Archiwizacja-danych,Programy,Windows,223.html

 

A najlepiej, to ściągnij sobie czysty system, wypal na dobrą płytkę.

Jak przyjdzie taka potrzeba, zainstalujesz z niej, zaktualizujesz sterowniki i dodatkowe programy, i zrobisz sobie ewentualnie kopię.

Masz rację tak będzie najlepiej, Dzięki za pomoc.