Pojemność Pendrive zmniejszyła się


(jakubgross) #1

Cześć,

 

dziś zauważyłem, że pojemność mojego Pendrive zmniejszyła się z 3.3 GB do 2,86 GB. 

Stało się to po tym, kiedy z konsoli linuksowej użyłem komendy df... Chciałem nagrać nią obraz .iso, ale to chyba właśnie po tej operacji Pendrive zmienił swoją pojemność. Próbowałem już formatować na FAT32, FAT, zmieniałem rozmiar jednostki alokacji i niestety dalej nic. Dodam jeszcze, że wszoraj Pendrive miał większą pojemność, ponieważ nagrałem obraz .iso, który miał 2,93 GB. Ma ktoś jakieś pomysły? Macie jeszcze SS z mojego komputera.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

jakubgross


(dr.boczek) #2

Usuń partycje i utwórz na nowo.


(pocolog) #3

Tak jak ci pisałem poleceniem dd napisało tablicę partycji, aby przywrócić pendrive do stanu pierwotnego pod windowsem wejdź w panel sterowania, narzędzia administracyjne, zarządzanie komputerem, zarządzanie dyskami, kliknij prawym na partycje twojego pendrive i albo ją usuń i stwórz nową o maksymalnym rozmiarze albo powiększ istniejącą partycję.

Pod linuksem najwygodniej będzie ci użyć gparted lub kde partition manager i zrobić analogiczne czynności.


(jakubgross) #4

No mam ten pendrive. Pytanie co dalej? Sformatowałem go i nadal jest tak samo. Oto SS. Pokazuję mi, że jest nieprzydzielone miejsce, tylko jak mam je przydzielić?

http://iv.pl/images/28249734643985813466.png

PS: Zaraz pójdę na Debiana z KDE i zobaczę, czy tam da się coś zrobić.

Team zamykam. Po użyciu GParted już jest ok. Dzięki za pomoc.

Jednak nie ma jak to linux.

Linuxem all. 


(dr.boczek) #5

 

Dokładnie to samo mogłeś zrobic pod windows, usnąć partycję 60MB i 2,87GB a potem utworzyć nową, no ale trzeba jeszcze chcieć…


(jakubgross) #6

Próbowałe, ale nie dało się.