Pojemny dysk twardy (na zdjęcia)

Witam!

Chcę kupić sobie dysk twardy. Ma być to dysk służący jako magazyn na zdjęcia, więc głównie zależy mi na pojemności i bezawaryjności; nie musi być to demon szybkości ;). W grę wchodzą tylko dyski ATA. Kwota którą zamierzam przeznaczyć na zakup twardziela to ~200 zł.

Zastanawiam się nad Seagate ST3160815A 160GB 8MB lub Seagate ST3250620A 250GB ATA 16MB.

Czy Seagate to dobra firma jeżeli chodzi o dyski? Czy szukać czegoś innego? Jestem otwarty na wszelkie propozycje, najlepiej jednak z Proline.

dobra, kiepskie serie to 5 i 7, 9 i 10 się udały, osobiście polecam jeszcze dyski wd począwszy od 80gb są ciche wydajne i mało awaryjne.

mi po dwóch latch padły oba Wd zarówno jd jak i jb

a na jakim zasilaczu pracowały ??

Ja mam 3 takie dyski w różnych komputerach na różnych konfiguracjach, najstarszy ma prawie 5 lat, każdy jest cichy i nie miały żadnych problemów, a nie rzadko bywa że działają 7 dni non stop 24 godziny na dobę.

http://www.ceneo.pl/65554

na codegen 300W przez cały okres. myślisz że to ma tak duży wpływ na prace dysku, jego awaryjność. dyski nie chciały sie dac sformatować, zatrzymywały się na ilus tam procentach.oddałem je do reklamacji i dostałem nowe

ja tam mam 9 letniego seagate 4gb i do tej pory pracuje bez zarzutów :smiley:

miałem też kilka samsung’ów i pare nowszych modeli seagate i byłem zadowolony

ma najistotniejszy, wahania napięcia na tym zasilaczu powodują pojawianie się badów na dysku (złe pozycjonowanie głowic) a w skrajnych przypadkach powodują trwałe uszkodzenie się elektroniki (potocznie zwane spaleniem).

dalej komputer jest zasilany codegenem ??

nie juz nie. teraz modecom ale mc nie feel 450w. myślisz że taki może być?

Taki jak najbardziej, Feel to nie ;p

może być jak najbardziej.

Mogę polecić firmę HITACHI.

Dlaczego akurat w Proline ?

Są też sklepy internetowe.

Tak kupowałem ostatni dysk twardy 320GB Hitachi.

Nie chcę robić kryptoreklamy, ale mogę napisać na PW.