"Pojwaił sie problem i system windows zostal ...."

A wiec tak , dzisaj rano włączam kompa jak zawsze ale patrze nie ma połączenie z internetem , mysle dostawca cos tam robi , wiec czekam i czekam nagle w połonczeniu sieciowym zaczela kropka ta jezdzic no to zrobiłem reset i po resecie załadował sie windows i po kilku sek zamiast pulpitu mam cale tlo niebieskie i na tym napis :

Pojawił sie problem i system windows został zamkniety aby zapobiedz uszkodzeniu komputera 


Driver _ IRQL _ NOT _ LESS _ OR _ EQUL 


Jeżel po raz pierwszy widzisz ten ekran błędu to ponownie uruchom komputer . Jezeli ten ekran pojawił sie ponownie wykonaj nastepujące funkcjie :  


...

Teraz jakos bez tego błedu mi właczyło kompa ale wywaliło ze cos tam błedy jakies mialem ale cos tam co i dalo sie wyslac .

Prosze o pomoc , co zrobic zeby to sie nie pokazalo

Pozdro

Sprawdz,czy nie siada ci jakiś sprzęt,albo jest konflikt przerwań,według komunikatu komputer ma problem z przydzieleniem przerwań jakiemuś urządzeniu

Not Less oznacza nie mało or Equal,podzielne przerwanie,albo sprawdz komputer antywirusem,sprawdzasz czy w panelu sterowania w managerze urządzeń,czy przy jakimś urządzeniu nie ma znaków z wykrzyknikami,a w informacjach szczegółowych nie ma informacji o konflikcie z jakimś urządzeniem,przeskanuj też kompa na szkodniki,może jakiś ci siedzi i daj loga do działu bezpieczeństwo

Skanuje się np. programami AdAware SE Albo Spybot Search and Destroy,obydwa są na tym vortalu

Ale jak to sprawdzic ?? n00b jestem ;( A może to cos z kartą sieciową ?? Bo jak wyswietlalo mi te błedy to na tych 2 komputerkach był tak jakby taki mały znak drogowy żółty i na tym znak " ! " .

SsawczkK

Wejdź w Podgląd zdarzeń Start - Uruchom eventvwr i sprawdź jakie błędy wystąpiły w tym czasie w sekcjach Aplikacja , System - komunikaty tych błędów wklej na Forum…

Pozdrawiam

O takie znaki właśnie chodzi,komp powiadamia cię o jakichś problemach z kartą

Bład 

2007-01-17 8:00:25  

Źródło : PerfNet 

Kategoria : Brak 

Zdarzenie : 2004

Komputer : Sawczyk ....

Opis blędu :

Nie można otworzyć usługi Server. Dane wydajności usługi Server nie zostaną zwrócone. Zwrócony kod stanu to dane DWORD 0.


Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Ten błąd powtórzył sie 5 razy , czyli chyba tyle samo razy co mi ten niebieski ekran sie robił .

Pozdrawiam , juz chyba nie odpisze teraz dopiero za 3 godz bo idew do szkoły .

Oznacza to, że system próbuje nawiązać połączenie z siecią po wystąpieniu przerwy (reset zbędny).

Może tu:

http://www.man.lodz.pl/LISTY/WINNT/2004/07/0370.html

KLIK

Przeczytaj to: KLIK i wklej zawartość pliku minidump :slight_smile:

No niby z tego co tam pisze to o stery jakies chodzi , ale ja żadnych sterów ostatnio nie wyrywalem i wszystko chodziło dobrze , jedyne to co do myszki cos … no nic sciagne jeszcze ten program i dam tą zawartość

Złączono Posty : 17.01.2007 (Sro) 14:05

****************************************************************

* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. *

* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. *

* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *

*********************************************************************

Executable search path is: 

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Unable to load image \WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Windows XP Kernel Version 2600 (Service Pack 2) UP Free x86 compatible

Product: WinNt

Kernel base = 0x804d7000 PsLoadedModuleList = 0x8055a420

Debug session time: Wed Jan 17 09:21:44.484 2007 (GMT+1)

System Uptime: 0 days 0:01:47.984

*****************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*****************************************************************

Unable to load image \WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Loading Kernel Symbols

............................................

Loading User Symbols

****************************************************************

* *

* Bugcheck Analysis *

* *

*****************************************************************


Use !analyze -v to get detailed debugging information.


BugCheck D1, {8, 2, 0, f7696bef}


ANALYSIS: Kernel with unknown size. Will force reload symbols with known size.

ANALYSIS: Force reload command: .reload /f ntoskrnl.exe=FFFFFFFF804D7000,213F80,42250FF9

***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.


***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.


*** WARNING: Unable to verify timestamp for mssmbios.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for mssmbios.sys

Unable to load image NDIS.sys, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for NDIS.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for NDIS.sys

Probably caused by : NDIS.sys ( NDIS+16bef )


Followup: MachineOwner


---------

To o to chodziło ??

Tak. A konkretnie o to:

Sterownik od sieciówki. Albo ona sama jest uszkodzona/driver uszkodzony/coś nie tak z modemem/jakiś soft haczy.

hmm , nigdy zadnych sterów do karty sieciowej nie instalowalem i działała , czyli co ? Popsuta jest ? Ale jak zepsuta to jakim cudem od 10 jestem podlanczony do neta i wszystko działa ??


Ok , sciagam i instaluje tylko jeszcze jedno pytanie : Jak spardzic po instalacji czy już jest wszystko ok ?? Bo czasami po resecie wyskakuje te niebieskie okno a czasami nie wiec nie moge byc pewny po resecie czy juz wyeliminowałem ten bład .

Pozdrawiam

Poczytaj > http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=6017 :slight_smile:

No przeczytałem i jest tam kilka opcji , reinstal systemu , reinstal wszystykich sterów i reinstal sterów do kasrty sieciowej , no i wybralem ta ostanią opcje , przeinstalowałem , ale jak teraz sprawdzic czy juz mam wszystko naprawione czy nie ?

Sprawdź czy masz jakiegoś nowszego minidump’a i w nim jakąś informację o pliku NDIS.sys.

Najlepiej wklej zawartość nowego minidump’a na Forum.

No jeśli nie będzie już bsodów i problemów tego typu to znaczy że ok :wink:

Nie ma nowego minidumpa :frowning: I kolejny problem , 10 min temu właczylem cs-a dziwek gral ale mialem ping za duzy wiec wylanczylem i jeszcze raz wlanczylem i juz dziweku nie ma , chce puscic muzyczke pisze cos tam driver … ;( Chyba bedzie trzeba zaniesc kompa do sklepu ;( tylko ze tam chu… sie znają i pewnie format odrazu :frowning:

Nie ma bo nie było problemu i nie zrzucił pamięci.

:roll: jak rozumiem dokladniej się nie da?

krwa123cd2.jpg

Problem z DirectX, wrzuć najnowsza wersję.

SsawczkK zainstaluj sterowniki do dźwiękowje lub jak to nei pomoże to przinstaluj Winampa.