Pokaz slajdów z obrazkami z internetu

Witam,

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem laptopa z vista. Na razie mi sie podoba. Ma poprzednim komputerze mam aktywny pulpit, na którym wyswietlaja sie aktualne obrazki z kamerek internetowych z miejsc, gdzie bylismy podczas wakacji. Tu fajnie by bylo, gdyby tą funkcję przejął sidebar pokaz slajdów. Moze znacie link do jakiegos, w którym można wkleic parę adresów internetowych do konkretnych fotek i bedzie potem je pokazywal? Troche tego jest w sieci, ale wszystkie biora fotki z katalogu na dysku lokalnym, ewentualnie z lokalnej sieci.

Rademenes

co do innych slideshowów, to spróbuj otworzyć ich plik z ustawieniami i tam ręcznie wpisać adresy URL do obrazków, bo mechanizm wyświetlania jest taki sam dla plików lokalnych i zdalnych - to co widzisz w sidebarze to zwykła mini-strona xml, a w xml i html nie ma różnicy czy w ...

natomiast ja sobie pisałem swój własny dla kamerek traxelektronik, ale nie doprowadziłem go do formy “użytecznej publicznie”, bo wszystkie kamerki trzeba dodawać ręcznie w źródle. ale za to pokazuje od razu pogodę w miejscach gdzie są kamery :wink:

jak rozumiesz xml, to Ci go mogę wysłać.