Pokazanie się informacji, po najechaniu na coś myszą

Witam. Ostatnio na stronie http://www.cabal.playmmo.pl/maps/bloody-ice zobaczyłem skrypt, który chciałbym też wykorzystać na swojej stronie. Chodzi mi o to, że ta mapka jest plikiem graficznym, a na niej są kropki. Po najechaniu na kropkę, koło myszy pojawia się okienko z informacjami. Ten skrypt przydałby mi się, ale gdyby dało się go przekształcić. Bo mam w planach taką małą stronkę ze skrótami z mojego osiedla. Mapa byłaby plikiem graficznym, a na niej zamiast kropek ścieżki. Po najechaniu na ścieżkę, pokazywałaby się informacja ile metrów zaoszczędzasz. Z góry dzięki :slight_smile:

Potnij sobie swój plik graficzny tak aby po najechaniu na jedną z jego części pokazywała Ci sie podpowiedź :wink: A jak zrobić podpowiedzi to znajdziesz w necie :wink:

szkoda się bawić w cięcie.

grafika z mapką jako tło background (css+background), na to nakłada sobie punkty (css+position)

podświetlanie punktów (css+hover), okienka (css+tooltip)

Wszystko ładnie i przyjemnie.

Przykłady podobnych rozwiązań z opisem/kodem znaleźć można na googlu (css+image+map)

Można też zastosować mapę odsyłaczy (html+css) a resztę zrobić tak jak wspomniał powyżej api - “okienka (css+tooltip)”.