Pokazywanie się okna przy starcie systemu + dziwny komunikat

Witam.

Bardzo proszę o sprawdzenie mojego loga : http://wklej.org/id/142155/ ( log z RSIT)

Mój problem polega na tym,że podczas startu systemu (windows vista home basic) na chwilę ( 1/2s) pokazuje się czarne,okienko windowsa(nie na wielkość całego ekranu,lecz pomniejszone).

Drugi problem polega na tym,że gdy próbuję zmienić nazwę nowo utworzonego folderu w: Komputer->C:->programy, wyskakuje mi taki oto komunikat:

Po zmianie nazwy, przeniesieniu lub usunięciu pliku “Nowy folder” niektóre programy mogą przestać działać. Czy na pewno chcesz to zrobić?

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

W logu nic nie widać i w tym wypadku to raczej od wirusów nie będzie. Możesz dokleić z GMER

Proszę, oto doklejka z GMER’a. : http://wklej.org/id/142290/

Nic tu za bardzo nie widać.

Zastosuj Malwarebytes Anti-Malware, jeśli coś znajdzie - usuń i wklej log.

To jest absolutnie normalne,mam to samo i większość sprzętu z Vistą,który znam też to ma.Jaką grafikę masz na pokładzie?Nie przypadkiem ATI?

Wywal to z autostartu,okienko zniknie i odczujesz przyspieszanie uruchomienia systemu.

Dokładnie. Mam 2 karty graficzne: zintegrowaną i niezintegrowaną. Zintegrowana to właśnie : ATI Mobility Radeon HD4570; VRAM 512MB.

Semtex, czy mógłbyś mi udzielić dokładniejszych instrukcji jak mam ‘wywalić to z autostartu’? Bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać :frowning:

Najlepiej pobierz Ccleaner w nim masz menadżera autostart,powyłączaj wpisy,które podałem,nie kasuj tylko powyłączaj,przeczyść od razu system i rejestr,przed czyszczeniem rejestru zrób jego kopie.Na koniec restart i napisz jak poszło.

Okej :slight_smile: Dzięki. Zaraz zastosuję się do Twoich poleceń i napiszę jaki będzie efekt.

Dodane 30.08.2009 (N) 11:37

Wykonałam krok pierwszy, ale nie wiem teraz jak mam wykonać kopię rejestru.

proszę o jakąś wskazówkę :wink:

Dodane 30.08.2009 (N) 11:49

Dobra, już wiem jak wykonać kopię, znalazłam odp. w necie:) Zabieram się do pracy:)

Zakładka rejestr->skanuj w poszukiwaniu problemów->będzie chwilę skanował->jak zakończy to podświetli “napraw znalezione problem” kliknij na to,zapyta o wykonanie kopi wprowadzonych zmian,potwierdź,wskaż miejsce gdzie ma to zapisać i po tym pozwól naprawić wszystkie znalezione problemy.

BTW.Przepraszam że pisałem do Ciebie jak do faceta,nie wyłapałem że jesteś dziewczyną/kobietą :slight_smile:

Spoko :wink:

Efekt jest świetny! System uruchamia się szybciej i okno nie wyskakuje:) Dzięki wielkie Semtex :slight_smile:

Mam jeszcze pytanko: czy mogę wyłączyć również w autostarcie ‘Wireless Console 3’ ? Czy coś przestanie działać?

Możesz wyłączyć,prawdopodobnie wystarczy systemowy menadżer sieci,jeżeli nie połączy z siecią to go przywrócisz,prawdopodobnie Ccleaner również dodał wpis w autostart,wyłącz go.Używaj ccleanera raz w tygodniu.Jeżeli coś instalujesz to patrz czy program chce dodać wpis do atostartu,jeżeli nie potrzebujesz na co dzień tego programu to odptaszkuj dodanie do autostartu,zwracaj uwagę czy programy nie próbują dodawać jakiś pasków narzędziowych jeżeli tak to też je odptaszkuj,Ccleaner pewnie dodał Yahoo toolbar,sprawdź czy nie siedzi w starcie,jezeli tak to go wywal i odinstaluj,do odinstalowania programów używaj np.Revo Uninstaller w trybie zaawansowanym,usuwaj wszystko co znajdzie.

Możesz również w celu przyspieszenia systemu zapoznać się z tym tematem:Optymalizacja wydajności tylko tutaj ostrożnie.

Dziękuję bardzo za porady:) Na pewno się do nich zastosuję:)

Pozdrawiam.