Pokazywanie ukrytych plików na serwerze

Witam.

Nie wiem czy to dobry dział. Jeśli zły, proszę o przeniesienie.

Do rzeczy…

Poszukuję programu lub wtyczki do firefoxa, która umożliwi pokazywanie plików które są w danym katalogu na serwerze, pomimo obecności pliku index.html lub index.php .

Jeśli w ogóle taki program/wtyczka istnieje, wie ktoś jak się nazywa i skąd można pobrać?

Nie, nie jest to możliwe.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/search?q=ftp :stuck_out_tongue:

@api - a konkretnie możesz rozwinąć swoją wypowiedź?:slight_smile: na 1. miejscu mam klienta FTP, a nie jakiegoś server cracka czy coś, pozatym nic takiego nie zauważyłem.

Jestem podobnego zdania co @ucho3000. Można co najwyżej “strzelać” w skrypty, ale i tak źródeł nie pobierzesz, najwyżej pojawią się błędy. A jak ktoś jeszcze zablokuje folder w htaccesie dla innych hostów niż 127.0.0.1 (bo np. są tam tylko pliki załączane) to nie ma szans na obejście tego.

Właśnie chodziło o wtyczki ftp :stuck_out_tongue:

Jasne, że na cudzym nie podglądnie. Czasem może być listowanie włączone, ale na to bym nie liczył. Można na chybił trafił próbować, w przypadkach niektórych skryptów pewne tricki stosować, no i są jeszcze backdoory - ale tych stosować nie polecam.

Jeśli to cudzy serv, to raczej może tylko pomarzyć.

Oddaje wszystkim honory;) bo ten cytat jak i cały tekst zabrzmiał jak próba odczytu źródeł (czyt. np. php) ze serwera. No ja tak zrozumiem, szczególnie jeśli napomniałeś o index.html i index.php. Ot taka dwuznaczność wyszła :wink: