Pokoparkowy GTX 1060 - czy ktoś kupował?

Cześć.
Widzę, że z racji pikowania BTC jest wysyp “pokoparkowych” k.graficznych w przyzwoitych cenach. Ktoś może kupował z Was? Jak bardzo te karty są wyżyłowane? Wygląda to całkiem ciekawie:

600zł za GTX 1060 3GB i rok gwarancji brzmi wyjątkowo kusząco.

Rok Gwarancji od Adama Słotowego (nie mogący wystawić faktury), który o kartach graficznych Wie tyle, że istnieją i można nimi handlować to słaby biznes. Dodatkowo nie polecam wersji 3GB.

2 polubienia

A tak z ciekawości - czemu nie wersja 3GB? (wypadłem z rynku k.graficznych sporo lat temu, pewnie jeszcze w czasie RivaTNT + Voodoo).

Dlaczego nie wersja 3gb na pewno między innymi ,że nie nadaje się do wielu gier

W wielu grach jest nie duża różnica ale zobacz sobei na forza horizon a apetyt w grach na pamięć jest coraz wyższy 3 to po prostu za mało.

2 polubienia

No i już wszystko jasne, dzięki. Swoją drogą - Wiedźmin 3 jest po prostu tak dobrze zoptymalizowany?

2 GB możesz przydzielić do zintegrowanej grafiki, GTX 1030 ma 2 GB, a 1060 jest o dwie klasy lepsza;)
Paradoksalnie, Radeony (dawne ATI;-)) wypadają troszkę lepiej pod względem pamięci, oni używają 4 i 8 GB :slight_smile:

Brzmi to fajnie, ale to też ryzyko, nikt Ci nie powie bierz/nie bierz. Ja tylko nieśmiało zasugeruję zapytać : kiedy kupiona, czy gwarancja sklepu/sprzedającego:) Jeżeli karta w miarę nowa, z polskiej dystrybucji, to jest szansa na kilka miechów w sklepie, a to lepsze od Janusza & Family :wink:

1 polubienie

Tak, Wiedźmin 3 został stworzony przez porządnych polskich programistów, którzy potrafią bardzo dobrą grę opakować we względnie niskich (jak na dzisiejsze czasy) wymaganiach, nie to co Ci z Ubisoft, których gry potrafią wyciskać ponad 5GB VRAM z grafiki.

Tak czy inaczej odnosząc się do tematu. Na dzień dzisiejszy zapomniałbym o GTX 1060, gdzie RX 580 8GB o identycznej wydajności kosztuje około 800zł na promocji.

Dzięki, to może w to będę celować.

Gdybyś chciał to mam takiego RX-a 580 4GB Sapphire Nitro + z roczną gwarancją jeszcze, który nigdy nie brał udziału w żadnych koparkach i służył tylko do grania w cenie 580 zł

Czemu pokoparkowa? Z tego co się orientuję nie opłacało się kopać na 1060 3GB przez mała ilość VRAM właśnie. No chyba, że ktoś brał cokolwiek byleby kopać, ale prawdopodobnie dużo nie wykopał.

Tak jak napisał @panicagaming rozglądaj sie za promocjami na RX 570/580 takimi jak ta:

Jest wysyp pokoparkowych kart za śmieszne pieniądze i bardzo łatwo wyrwać nówkę sztukę w bardzo niskiej cenie. Różnica w wydajności między 570, a 580 nie jest jakaś wielka (10%) i jeżeli masz tak jak tutaj RX 570 8 GB za 750 zł to do RX 580 warto dopłacić ok. 200 zł.

Jak GTX 1060 to tylko 6GB. 3GB to nie dość, że mało VRAM to jeszcze poobcinany chip.

1 polubienie

Dodatkowo: https://www.morele.net/wiadomosc/kupujac-karty-graficzne-radeon-otrzymaj-nawet-3-gry-za-darmo/12293/

2 polubienia

Ja kupiłem, całkiem niedawno. Patrzyłem na to, czy karta ma gwarancję sklepu/producenta i czy dołączony jest dowód zakupu. Do tego, karta którą kupiłem, była w koparce od czerwca do października. Gwarancję ze sklepu mam do połowy 2021 roku.
Z używanych kart, lepsza taka od ogarniętego górnika, niż od gracza który jeszcze ją kręcił.