Pokręcenie geforce 7300GT DDR3 256mb

Witam! czy warto kręcić tą kartę? Duże ma możliwości? Jeżeli tak to proszę o pomoc bo jestem w tym zielony :stuck_out_tongue:

proszę się zaopatrzyć w program rivatuner lub n tune tam są suwaczki od rdzenia i pamięci.Potem stopniowo po 5 mhz zwiększaj częstotliwość i testuj,przy okazji patrz na temperatury aby nie były za wysokie.Najlepiej nie przekraczaj 65 stopni.

A moim zdaniem nie warto podkęcać tej karty, zysk i tak będzie niewielki. Poza tym na co ci podkęcanie - chcesz mieć trochę więcej FPS w grach - na tej karcie i tak nic wielkiego nie osiągniesz.

Jak mogę sprawdzać jej temperature?

Np programem SpeedFan.

czy te temperatury sa ok?

http://img3.imagebanana.com/view/nr0gsuk6/speedfan.JPG

ktora to karta graficzna?

Karta graficzna (rdzeń) to GPU. 50 stopni to dobra temperatura, ale zobacz jeszcze jaka będzie powiedzmy po godzinnej grze w jakąś wymagającą grę.

Przed grą: http://img3.imagebanana.com/view/gl8vl9o/przed.JPG

Po grze: http://img3.imagebanana.com/view/locuw67/po.JPG

Mogę jeszcze podkręcać?

A w co ty grałeś, ile i na jakich ustawieniach? Przecież te temperatury nic praktycznie się nie zmieniły, chyba że masz jakieś superchłodzenie…

Aha i nie podobają mi się te napięcia, szczególnie na linii 5V, ale niech ktoś kto się na tym zna lepiej to zobaczy…jaki masz zasilacz?

WarRock :-0,

2 godzinki, czyli moge krecic dalej ?

Najpierw powiedz jaki masz zasilacz. Odkręć obudowę i sprawdź. Jak coś niemarkowego, to trzeba wymienić, bo może kompa spalić.

No i dziwnie niskie te temperatury…sprawdziłeś od razu po wyłączeniu gry?

te karty mają coś z czujnikami temperatury, zaniżają ją, więc trzeba przy OC uważać

Więc zasilacz posiadam:

ATX POWER SUPPLY 350W,

Tak sprawdziłem od razu po wyłączeniu gry. Mogę dalej kręcić? Zasilacz ogarnie ;>?

Zasilacz do wymiany, natychmiast. Nie kręć, bo komputer może pójść z dymem…Kup Amacroxa, Chiefteca czy Fortrona 350-400W.

Lub Topowera 350 spokojnie starczy a cena jest niższa i najważniejsze ten zasilacz jest znacznie cichszy od Chiefteków które są bardzo głośne !

No to lipa :/…

Bo zasilacza na pewno nie wymienie :<, odpuszczam sobie kręcenie wielkie dzięki za pomoc :-)…

Osobiście uważam, że powinieneś jednak wziąć pod uwagę wymianę zasilacza - zdaje mi się, że napięcia zbytnio odbiegają od normy (wg. tego co pokazuje SpeedFan)…

Z tego co mi się wydaje ten zasilacz nie jest taki zły, ale nie jestem pewien więc proszę o odpowiedź kogoś co się na prawdę na tym zna i spawdzi co i jak z tym konkretnym zasilaczem.

To jest jeden z najgorszych zasilaczy na rynku. Gratis dawany do tanich obudów

Jak kupowałem te grafike Geforce 7300GT, to chciałem ModeCOM MC 350W ale nie mieli to polecili mi ten:

http://img3.imagebanana.com/view/vwazc5kr/20090701.jpg