Połączenia przez wi-fi w laptopie

Tak, ale jak wspomniałem na początku - mam też lagi jeśli gram sam - brałem nawet internet do kolegi gdzie zasięg na routerze ma 3 kreski i jest to samo - od czasu do czasu grają w csa wejde w ścianę mimo pingu 50-60. Raz specjalnie zrobiliśmy test - miałem lagi, kolega wbił na neta na ten sam serwer i w momencie gdy mi przerywało u niego było wszystko ok więc dlatego nie mam pojęcia co się dzieje ale to musi być coś w moim komputerze.

Podaj nazwe karty sieciowej wifi z laptopa, albo daj zrzut z menadżera urządzeń. B315 mają beznadziejne wifi, a dotego niektóre karty wifi w PC, laptopie, smartfonie nie potrafią sie dogadywac, W B to poprawili nie wiem czy sprzetowo czy firmwarem. Możesz jeszcze zrobic eksperyment wsadzając karte SiM z routera w telefon z LTE, zrobić z niego hot-spota i przetestowac. Jak bedzie ok wyjdzie na to, że winą jest wifi w laptopie. Czy się nie dogaduje z routerem, czy nie dopracowane sterowniki to juz można by o tym dyskutowac tygodniami nawet przy piwie :slight_smile:

1 polubienie

Jutro postaram sie to ogarnąć i napisze czy to coś dało, chociaż nie mam pewności czy mój telefon złapie LTE bo mieszkam w takim miejscu ze wgl dziwie sie że mam LTE z routera :smiley:

Możesz też spróbować przestawić wifi w routerze na standard b/g, możliwe, że będzie to pomocne.

Kanał wifi w routerze ustaw na sztywno 6 lub 7 bo mało kto przestawia z jakiegos auto, ja nigdy na auto nie siedze tylko na sztywno :slight_smile:

Ja przestawiam z auto bo potem jak wskakuje na 12 / 13 to jeden laptop nie widzi tych kanałów.

Nie robiłem tego, ale nie wiem czy jest sens. W sobotę byłem z kolegą w Plusie po internet dla niego, wybrał internet LTE bez limitu z antena zewnętrzną, po dokładnym ustawieniu na speedteście pokazuje prędkość 25-33 Mb/s i mimo tego jak zwykle gdy tylko mój komputer zaloguje sie na jego sieć mam lagi… Więc po tym doświadczeniu stwierdzam, że to na pewno nic w moim routerze…

To problem z pojedynczym komputerem http://www.hotfix.pl/naprawa-polaczenia-sieciowego-i-internetowego-w-windows-a387.htm

Wykonałem to co polecił teraz kolega wyżej i NAJWYRAŹNIEJ pomogło - dziś mogłem grać normalnie z bratem na dwóch komputerach i - jeśli były (bardzo rzadko) - jakieś lagi to mieliśmy je oboje a nie tylko ja. Postaram się jeszcze pośledzić jak teraz się zachowuje, ale jest raczej OK - dam jeszcze znać jutro.

1 polubienie