Połączenia routera z PC z modemem USB

Witam

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum i z góry przepraszam za za tak podstawowy problem.

Posiadam dwa stacjonarne komputery, obydwa maja karty sieciowe oraz Windows 7 na pokładzie.

KOMPUTER 1:

  • do niego podłączony jest modem ADSL USB(orange)

  • komputer połączony jest przez kartę sieciową z routerem NETGEAR WPN824 v2

KOMPUTER 2:

  • połączony jest z routerem przez kartę sieciową

Zatem na komputerze nr.2 chciałbym mieć dostęp do internetu, stąd moja prośba o pomoc w konfiguracji połączenia krok po kroku, gdyż nie bardzo orientuję się w tego typu sprawach.

Z góry dzięki za pomoc.

W zasadzie najlepszy jest router z wbudowanym modemem. Tutaj należy podłączyć modem z routerem i komputery do routera, tylko prawdopodobnie w routerze nie masz gniazda do podłączenia linii telefonicznej.

P.S. Router jest naprawdę dobry, nie ma jednak modemu i problem polega na tym , że Twój modem nie ma złącza Ethernet 10/100 Mb/s (prawdopodobnie nie ma tego złącza), jeśli je jednak ma, to nie ma problemu, nie mam pewności, czy modem ADSL Orange, jest tylko na połączeniu telefonicznym i USB pod komputer ?

Miałem router z wbudowanym modemem, jednak się spalił. Niestety zastępczy router, który posiadam nie ma wejścia dla linii telefonicznej.

Akurat, o tym pisałem wyżej w P.S.

Modem ADSL Orange posiada tylko wejście dla linii telefonicznej i USB, gniazda Ethernet nie ma.

Najprościej będzie jednak kupić router z modemem, zaś ten NETGEAR WPN824 v2 wykorzystasz w przyszłości.

Tak się składa, że spalony router zostanie wymieniony w ramach gwarancji, jednak do tego czasu chciałbym podłączyć NETGEARA, a znajomość konfiguracji połączenia na pewno przyda mi się w przyszłości.

Zatem czekam na konkretną odpowiedź na wyżej wymienione pytanie.

Internet w takim wypadku będzie działać na drugim komputerze tylko przy włączonym komputerze z modemem: do komputera 1 podłączasz modem, konfigurujesz usługę według instrukcji, do karty sieciowej komputera 1 podłączasz router, jak również do routera podłączasz drugi komputer. Na komputerze 1 klikasz w połączeniach sieciowych prawym na połączenie modemowe -> właściwości, zakładka zaawansowane i zaznaczasz zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie… Możesz też utworzyć mostek sieciowy. Klikasz trzymając ctrl na połączeniu modemowym i połączeniu lokalnym(karta sieciowa), potem prawoklik i dajesz połączenie mostkowe.

Dzięki za odpowiedź.

Po po prawidłowym podłączeniu modemu, routera oraz skonfigurowaniu(włączeniu opcji ,zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie…’’) w połączeniu modemowym, internet nadal nie działa na drugim komputerze.

Co do mostka sieciowego, nie ma takiej opcji dla połączenia modemowego i lokalnego.

Czekam na dalsze propozycje.

Może ta demonstracja okaże się pomocna? http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html

Możesz to zrobić na 2 sposoby. Jeśli masz kabel krosowany lub karty sieciowe z funkcją auto MDI-MDIX możesz połączyć komputery bezpośrenio kablem sieciowym (router generuje dodatkowe opóźnienie), szczegóły w demonstracji podanej przez adam9870. Jeśli nie masz takiego kabla lub karty nie posiadają wspomnianej funkcji, możesz podłączyć oba PC do przełącznika w routerze, tzn. podłączyć oba komputery do portów LAN, na PC z modemem włączasz udostępnianie połączenia sieciowego, a na drugiej karcie adres IP pobierzesz automatycznie z serwera DHCP uruchomionego na routerze, na drugim PC również włącz automatyczne pobieranie adresu IP.

Pozdrawiam!