Połączenie 2 komputerów na switch'u

Witam!

Otóż przychodzę z taką sprawą iż chciałbym połączyć ze sobą dwa komputery nazwijmy je Duży i Mały.

Jak to ma działać?

Na małym byłyby zainstalowane 2 kamery monitoringu i chciałbym aby wszystko co będzie rejestrowane przez kamery na Małym było zapisywane na Dużym ponadto żeby Mały działał na zdalnym pulpicie dla uporządkowania stanowiska czyli żeby nie trzeba było 2 monitorów, myszek itd.

Duży ma być “zbierającym” nagrania i aby obsługiwać z niego Mały komputer.

Całą sieć chcę oprzeć na switch’u.

Kamery rejestrują tylko kiedy wyczują odpowiedni ruch czyli nie nagrywają cały czas.

Obydwa komputery pracują na systemie Windows 7 Ultimate 64 bit.

 

Jakieś porady jak to spiąć żeby działało jak najlepiej? Wiem, że muszę zmapować dysk na dużym ale czy ponadto jeszcze coś?

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi gdyż w końcu muszę to po ogarniać :wink:

Skoro przez switch to najprościej tak:

 

  1. Duży > ustawiasz mu adres 192.168.1.1

  2. Duży > Udostępniasz jakiś katalog i nadajesz mu prawa do zapisu przez gości.

  3. Mały > ustawiasz mu adres 192.168.1.2

  4. Mały > Mapujesz katalog udostępniony na dużym.

  5. Co do zarządzania zdalnego to TeamViewer lub inne VNC załatwi sprawę.

Hm no to dość szybko poleci teraz mnie jeszcze naszło jedno pytanie, gdyż jeszcze dobrze by było podać internet na Mały, a że zajęte mam wszystkie PCI no to kabel tylko czy dobrze pamiętam, że switch podzieli mi prędkość internetu z jednej linii na wszystkie wyjścia to znaczy jak mam 4 wyjścia na switch’u to na każde wyjście będzie podana tylko 1/4 prędkości?

Teoretycznie full prędkość potrzebuję tylko na dużym, a na małym może być spowolnione tylko dobrze by było spiąć wszystko na kabel żeby już zejść z wifi na nich ;p

Switch nie dzieli prędkości tak jak Ty podajesz. Jak na dużym nie będzie net używany to mały dostanie całość :stuck_out_tongue:

No tak ale jeżeli ze switch’a podam internet na 2 to już podzieli mam rację?

Podzieli, ale tylko wg wykorzystania i dalej będzie tak, że jak duży będzie podłączony, ale nie będzie używał neta to mały będzie miał całość dopiero jak oba naraz będą z internetu korzystać to pasmo podzieli się mniej więcej na połowę :stuck_out_tongue: Ale znowu jak któryś z nich przestanie neta używać to pozostałe pasmo przejdzie na tego co używa :stuck_out_tongue:

No to teraz już mam jasno objaśnione :3 Dzięki wielkie :wink:

Switch nie służy do podziału neta, do tego potrzebujesz router. Switch możesz użyć tylko jeśli ISP przydzieli Ci więcej, niż jeden adres IP, inaczej korzystać będziesz mógł tylko na jednym komputerze w danym czasie, inaczej jeden będzie podbierał internet drugiemu. Komptery możesz spiąć przełącznikiem i podłączyć do routera (większość domowych routerów i tak posiada wbudowany switch). Co do podziału pasma to musisz posiadać router z podziałem pasma, router stara się dzielić łącze po równo, a jak to wygląda w praktyce, to zależy od routera i jego oprogramowania.

No chyba, że masz switch warstwy trzeciej, to już jest inna rozmowa.