Połaczenie 2 komputerów za pomocą kabla ethernet


(Fenrirpl) #1

Witam,

 

Próbuje od kilku godzin połączyć kablem prostym ethernet laptopa i komputer stacjonarny. Na laptopie jest karta 1 gb więc powinna obługiwać auto mdi. Nadałem obu komputerom adres ip (192....10 i .20) i mimo tego wyświetla mi się sieć niezindentyfikowana i ograniczenie dostępu. Co powinienem jeszcze zrobić?

 

Laptop W8, pc W8.1


(roobal) #2

Sieć z ograniczonym dostępem oznacza, że komputery nie mają wyjścia do internetu i tyle. Pingowałeś komputery? Jeśli pakiety ICMP przechodzą pomyślnie, to znaczy, że połączenie działa.


(Fenrirpl) #3

Oba komputery mają dostęp do internetu. Informacja ta pojawia się na połączenu między nimi. Pingowałem i wyskakuje connection times out.


(Neon1992) #4

Podaj wynik ipconfig /all z cmd z obydwu komputerów.


(roobal) #5

Podłączasz je razem i do routera czy jak? Jaką strosujesz adresację? I pokaż wynik ipconfig jak prosił kolega wyżej, to może sytuacja będzie jaśniejsza.

Nawet jeśli masz adresy przydzielane z usługi APIPA, to komputery powinny się pingować. Co prawda karta Gbethernet powinna wspierać auto MDI-MDIX, więc może kabel jest uszkodzony lub źle zarobiony. Spróbuj jeszcze na krosowanym, możliwe że karta sieciowa w drugim komputerze nie radzi sobie z połączeniem. Jeśli warstwa 3 nie działa, to trzeba szukać przyczyna w warstwie 2 i 1, chyba że protokół IP został źle skonfigurowany, ale to wyjaśni ipconfig.


(Fenrirpl) #6

Logi z ipconfig:


(roobal) #7

Konfliktu nie ma, bo są w innych podsieciach. Wyjście jest takie, albo zostawiasz adresację taką jaką masz i włączasz udostępnianie połączenia innym komputerom w sieci, albo na komputerze podłączonym do innego komputera włączasz automatyczne pobieranie adresu, a na komputerze podłączonym do routera tworzysz mostek sieciowy.


(Adam Bialek) #8

Komputery bezpośrednio łączy się kablem krosowanym.


(Fenrirpl) #9

Nic to nie dało, dalej jest tak samo. Masz może jakieś inne pomysły co może być nie tak? Czy już lepiej olać to i kupic krosowany i wtedy pójdzie na bank?


(Adiplus) #10

Musisz dysponować kablem typu Crossover. Wystarczy przełożyć 1 żyłę z 3 a 2 z 6. Wtedy ustaw statyczne adresy IP w tej samej podsieci. Jeśli masz kabel na zbyciu to przetnij go i połącz odpowiednio. Oczywiście wtedy licz się z zakłóceniami, ale na szybko będzie działać.


(roobal) #11

Skoro pingi dalej nie idą i nadal nie ma dostępu do neta, to widocznie twoje karty nie wspierają auto MDI-MDIX, wówczas na kablu krosowanym musi działać, bo kablem krosowanym łączysz urządzenia tego samego typu jak właśnie komputery, przełączniki, routery, a także komputer z routerem (mam tu na myśli routery przemysłowe, bo w routerach SOHO komputery podłączasz do przełącznika, a podłączając do portu WAN, również potrzebny by był kabel krosowany).