Połaczenie 2 komputerów za pomocą kabla ethernet

Witam,

 

Próbuje od kilku godzin połączyć kablem prostym ethernet laptopa i komputer stacjonarny. Na laptopie jest karta 1 gb więc powinna obługiwać auto mdi. Nadałem obu komputerom adres ip (192…10 i .20) i mimo tego wyświetla mi się sieć niezindentyfikowana i ograniczenie dostępu. Co powinienem jeszcze zrobić?

 

Laptop W8, pc W8.1

Sieć z ograniczonym dostępem oznacza, że komputery nie mają wyjścia do internetu i tyle. Pingowałeś komputery? Jeśli pakiety ICMP przechodzą pomyślnie, to znaczy, że połączenie działa.

Oba komputery mają dostęp do internetu. Informacja ta pojawia się na połączenu między nimi. Pingowałem i wyskakuje connection times out.

Podaj wynik ipconfig /all z cmd z obydwu komputerów.

Podłączasz je razem i do routera czy jak? Jaką strosujesz adresację? I pokaż wynik ipconfig jak prosił kolega wyżej, to może sytuacja będzie jaśniejsza.

Nawet jeśli masz adresy przydzielane z usługi APIPA, to komputery powinny się pingować. Co prawda karta Gbethernet powinna wspierać auto MDI-MDIX, więc może kabel jest uszkodzony lub źle zarobiony. Spróbuj jeszcze na krosowanym, możliwe że karta sieciowa w drugim komputerze nie radzi sobie z połączeniem. Jeśli warstwa 3 nie działa, to trzeba szukać przyczyna w warstwie 2 i 1, chyba że protokół IP został źle skonfigurowany, ale to wyjaśni ipconfig.

Logi z ipconfig:

Konfliktu nie ma, bo są w innych podsieciach. Wyjście jest takie, albo zostawiasz adresację taką jaką masz i włączasz udostępnianie połączenia innym komputerom w sieci, albo na komputerze podłączonym do innego komputera włączasz automatyczne pobieranie adresu, a na komputerze podłączonym do routera tworzysz mostek sieciowy.

Komputery bezpośrednio łączy się kablem krosowanym.

Nic to nie dało, dalej jest tak samo. Masz może jakieś inne pomysły co może być nie tak? Czy już lepiej olać to i kupic krosowany i wtedy pójdzie na bank?

Musisz dysponować kablem typu Crossover. Wystarczy przełożyć 1 żyłę z 3 a 2 z 6. Wtedy ustaw statyczne adresy IP w tej samej podsieci. Jeśli masz kabel na zbyciu to przetnij go i połącz odpowiednio. Oczywiście wtedy licz się z zakłóceniami, ale na szybko będzie działać.

Skoro pingi dalej nie idą i nadal nie ma dostępu do neta, to widocznie twoje karty nie wspierają auto MDI-MDIX, wówczas na kablu krosowanym musi działać, bo kablem krosowanym łączysz urządzenia tego samego typu jak właśnie komputery, przełączniki, routery, a także komputer z routerem (mam tu na myśli routery przemysłowe, bo w routerach SOHO komputery podłączasz do przełącznika, a podłączając do portu WAN, również potrzebny by był kabel krosowany).