Połączenie 2 komputerów

Witam.

Mam 2 komputery (laptop z vistą i PC z 7 ) i chciałbym podłączyc internet z jednego komputera do drugiego kablem ( coś w rodzaju siecji domowej) i nie wiem jak to zrobic.Mógłby ktoś opisac krok po kroku jak to zrobic?

 

A nie lepiej wykorzystać do tego routera np TP-LINK. Możesz wtedy przez wifi połączyć smartTV czy też smartphone.

Może i lepiej, ale zdecydowanie drożej. Koszt zarobionego przewodu w sklepie komputerowym wynosi ok. 3 zł za metr.

To czy lepiej, zależy od tego czy to ma być na dłuższą metę, czy na krótszą. Bo jeśli na dłuższy okres, to zdecydowanie taniej wyjdzie kupno routera, jeśli na krótki okres, to nie ma sensu kupować routera. Krok po kroku Ci nie napiszę, ale potrzebować będziesz kabel krosowany i włączenie udostępniania połączenia.

Tego połączenia porzebuje dosłownie na chwile ( kabel mam)

No to łączysz komputery, przypisujesz adresację i włączasz udostępnianie połączenia innym komputerom w sieci lokalnej.

ale jak mam podpisac adresację?

To jest tak popularny temat, że spokojnie znajdziesz odpowiedź na swoje pytania przy użyciu wyszukiwarki. Na portalu była nawet demonstracja, ale z tego co widzę obecnie jest niedostępna. To o co pytasz nie dość, że jest popularnym tematem, to jest podstawą jeśli chodzi o sieci, tak więc możesz to sobie wyszukać.

W jednym komputerze ustawienia TCP/IP V4:

 

IP 192.168.1.1

MASKA 255.255.255.0

 

Drugi

IP 192.168.1.2

Maska 255.255.255.0

Brama 192.168.1.1

 

http://www.banita.pl/~pysiu/si/siec.html   pod xp to tak wygląda :slight_smile: