Połaczenie 2 odległych komputerów

Witam mam pytanie czy jest jakiś program który umożliwi mi połączenie mojego kompa (XP , neost) z kompem w pracy. Często potrzebuję danych i programów z jednego albo drugiego kiedy jestem w pracy a ciągłe zgrywanie na dyski wymienne nie zdaje egzaminu. Potrzebuję taki program dla kompletnego laika tzn żebym z pracy mógł połączyć się z kompem w domu i wszystko widzieć na nim i robić tzn pobierać pliki usuwać widzieć pulpit instalować i odinstalowywać aplikacje. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Możesz poczytać o Hamachi

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … hi+1.0.2.5

Ja używam http://www.mesh.com

W pracy ze względu na głupie ograniczenia w sieci nie mogę używać nawet zdalnego pulpitu nie mówiąc już o innych programach a to puki co radzi sobie z tym wszystkim. Najlepsze jest to ze można się dobrać do drugiego kompa bezpośrednio przez przeglądarkę bez instalowania czegokolwiek na komputerze przy którym fizycznie się znajduje.

Hej! !!

Bardzo prosto to zrobić stwóch na swoim kompie server FTP lub WWW i wrzucaj tam pliki. Powpisaniu na przeldarce adresu na przykład xxx.no-ip.com gdzie xxx to twoja nazwa wyświetlą sie tam twoje pliki.

Drugim pomysłem jest naprzykład usługa microsoft live lub gmial. W tych usługam masz do dyspozycji sporo miejsca. możesz tam wrzucać to co ci sie przyda też masz dostęp do swich plików przez www.

taki serwer ftp byłby dobry ale nie wszystko można tam zrobić. Mi chodzi o to żebym z kompa z pracy mógł na przykład zainstalować na kompie w domu jakąś aplikację poza tym chciałbym móc wchodzić wszędzie tak jak to robię w domu na pulpicie bo nie wiem jakie dokumenty i jakie programy będę potrzebował w danym dniu w pracy stąd chodzi mi o taki program żebym mógł się połączyć z kompem w domu i widzieć wszystko pulpit, dyski itp rzecz w tym że wychodząc do pracy nie jestem w stanie wiedzieć do czego będę potrzebował w danym dniu mieć dostęp. Idealny to by był taki program że jak go odpalę w pracy to poprostu najzwyczajniej w świecie będę mógł widzieć okienka pulpit dyski mojego kompa w domu ale tak jak to normalnie widzi się na ekranie. Nie wiem czy taki program jest . Ja nie jestem informatykiem i się na tym nie znam więc najlepsze dla takich jak ja jest proste łopatologiczne narzędzie :wink:

w totall comanderze jest opcja komputer klijent serwer (nie na 100%) dawno z niego nie korzystałem ale

Może zainteresuje Cię TeamViewer. Chyba spełnia wymagania.

dobra kolo

jeśli chez mieć pulpit zdalny to zaistaluj sobie aplikację vnc na kompie domowym przekieruj pory jeśli urzywasz liceboxa albo routera. w robocie otwoerasz przegladarkę www wpisujesz adres serverka i dziła tylko musisz mieć w pracy zainstalowne pakiet javy. I to by było na tyle.

jak chcesz widzieć pulpit - uruchom usługę pulpitu zdalnego, jest i w XP, i w Viście, … możliwe, że w 2000 czy Win 7 też, nie wiem.

w 2000 jest ale w milenum już nie.

Wszystko pięknie wyjaśnione na VIDEO!!

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-przejac-kontrole-na-innym-komputerem

:o