Połaczenie 2 odległych komputerów

(kermit1) #1

Witam mam pytanie czy jest jakiś program który umożliwi mi połączenie mojego kompa (XP , neost) z kompem w pracy. Często potrzebuję danych i programów z jednego albo drugiego kiedy jestem w pracy a ciągłe zgrywanie na dyski wymienne nie zdaje egzaminu. Potrzebuję taki program dla kompletnego laika tzn żebym z pracy mógł połączyć się z kompem w domu i wszystko widzieć na nim i robić tzn pobierać pliki usuwać widzieć pulpit instalować i odinstalowywać aplikacje. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi

(dark__jedi) #2

Możesz poczytać o Hamachi

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … hi+1.0.2.5

(Godlike) #3

Ja używam http://www.mesh.com

W pracy ze względu na głupie ograniczenia w sieci nie mogę używać nawet zdalnego pulpitu nie mówiąc już o innych programach a to puki co radzi sobie z tym wszystkim. Najlepsze jest to ze można się dobrać do drugiego kompa bezpośrednio przez przeglądarkę bez instalowania czegokolwiek na komputerze przy którym fizycznie się znajduje.

(Szymonfrankiewicz) #4

Hej! !!

Bardzo prosto to zrobić stwóch na swoim kompie server FTP lub WWW i wrzucaj tam pliki. Powpisaniu na przeldarce adresu na przykład xxx.no-ip.com gdzie xxx to twoja nazwa wyświetlą sie tam twoje pliki.

Drugim pomysłem jest naprzykład usługa microsoft live lub gmial. W tych usługam masz do dyspozycji sporo miejsca. możesz tam wrzucać to co ci sie przyda też masz dostęp do swich plików przez www.

(kermit1) #5

taki serwer ftp byłby dobry ale nie wszystko można tam zrobić. Mi chodzi o to żebym z kompa z pracy mógł na przykład zainstalować na kompie w domu jakąś aplikację poza tym chciałbym móc wchodzić wszędzie tak jak to robię w domu na pulpicie bo nie wiem jakie dokumenty i jakie programy będę potrzebował w danym dniu w pracy stąd chodzi mi o taki program żebym mógł się połączyć z kompem w domu i widzieć wszystko pulpit, dyski itp rzecz w tym że wychodząc do pracy nie jestem w stanie wiedzieć do czego będę potrzebował w danym dniu mieć dostęp. Idealny to by był taki program że jak go odpalę w pracy to poprostu najzwyczajniej w świecie będę mógł widzieć okienka pulpit dyski mojego kompa w domu ale tak jak to normalnie widzi się na ekranie. Nie wiem czy taki program jest . Ja nie jestem informatykiem i się na tym nie znam więc najlepsze dla takich jak ja jest proste łopatologiczne narzędzie :wink:

(Drobok) #6

w totall comanderze jest opcja komputer klijent serwer (nie na 100%) dawno z niego nie korzystałem ale

(Darkvifon) #7

Może zainteresuje Cię TeamViewer. Chyba spełnia wymagania.

(Szymonfrankiewicz) #8

dobra kolo

jeśli chez mieć pulpit zdalny to zaistaluj sobie aplikację vnc na kompie domowym przekieruj pory jeśli urzywasz liceboxa albo routera. w robocie otwoerasz przegladarkę www wpisujesz adres serverka i dziła tylko musisz mieć w pracy zainstalowne pakiet javy. I to by było na tyle.

(Zulowski) #9

jak chcesz widzieć pulpit - uruchom usługę pulpitu zdalnego, jest i w XP, i w Viście, … możliwe, że w 2000 czy Win 7 też, nie wiem.

(Szymonfrankiewicz) #10

w 2000 jest ale w milenum już nie.

(Vwpo) #11

Wszystko pięknie wyjaśnione na VIDEO!!

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-przejac-kontrole-na-innym-komputerem

:o