Połączenie 2 routerów - Cerberus P 6311-072 i TP-L TL-WR543G

Portami LAN to znaczy? w TP-LINKU mam port WAN i do niego podłączam kabel z Cerberusa. Kiedy wlącze ten kabel do innego portu połączenia nie ma. Nie bardzo rozumiem jak mam to zrobić.

Hej,

TP-Linki posiadają najczęściej porty WAN jako porty niebieskie i LAN - żółte. I to do jednego z takich musisz podłączyć urządzenie. Po wyłączeniu DHCP przydzielaniem adresów powinien zająć się router Cerberusa.

Spróbuj podłączyć się do TP-Linka przy pomocy kabla, a nie po WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest poprawa, jednak nie wielka, około 1 mb/s w górę na wifi. Ciągle nie jest to tyle, ile na kablu, zastanawiam się czy jest to możliwe, żeby na WIFI mieć tyle co na kablu od Cerberusa. Pojawil sie kolejny problem, tzn. po wyłączeniu DHCP w TP-Linku, po wpisaniu adresu IP do przeglądarki, nie mogę się zalogować na jego stronę konfiguracji.

Hej,

Generalnie nie powinno być problemu z osiągnięciem odpowiednich wartości transferu. Skoro tak się nie dzieje, to albo ustawienia są błędne, albo router jest uszkodzony.

Konieczna jest zmiana adresu LAN TP-Linka. Możesz zalogować się do Cerberusa i sprawdzić, pod jakim adresem jest on obecnie widziany w systemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3fddd2b41fd14b3a.html to jest screen okna konfiguracji Cerberusa. Który z tych adresów to obecny adres TP-LINKa? A może to z ustawieniami Cerberusa jest coś nie tak?

Hej,

 

 

Niestety ze screenu nic nie wynika, bo to jedynie status ogólny urządzenia. Poszukaj ustawień DHCP, czegoś w stylu DHCP Clients List.

 

Mało prawdopodobne. Ewentualnie możesz spróbować zresetować ustawienia routera do ustawień fabrycznych i skonfigurować urządzenie jeszcze raz.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

kiedy wpiszę adres IP Cerberusa do przeglądarki wyświetla mi się tylko to co na screenie. Nie mam możliwości jakiejkolwiek konfiguracji.

Hej,

Jak to nie - na górze masz widoczne menu, w którym możesz wybierać poszczególne opcje.

13467141268164014394_thumb.jpg

Zawsze zostaje możliwość resetu TP-Linka do ustawień domyślnych i ponownej konfiguracji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

U mnie pole zaznaczone na czerwono jest po prostu puste. Nie mam takiego menu. Inna sprawa, że przeglądarka non stop ładuje witrynę z adresem IP Cerberusa i nie może załadować. Próbowałem już czekać, czekałem i nadal nic. Ciekawe jest też to, wpisując adres IP Cerberusa do przeglądarki przy połączeniu WIFI, wyświetla mi się jego okno konfiguracji.

Hej,

 

  • Z jakiej przeglądarki uruchamiasz stronę konfiguracyjną?
  • Jest w aktualnej wersji?
  • Flash zainstalowany i aktualny?
  • Restartowałeś Cerberusa?
  • Próbowałeś zmieniać kabel, którym łączysz się z urządzeniem?
  • Panel konfiguracyjny wywołujesz, gdy jesteś podłączony kabelkiem do Cerberusa?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus