Polaczenie 2 routerow - jak?

witam,

mam pytanie

posiadam internet upc router d-link dir-600 router belkin g wireless router… internet z modemu upc jest podlaczony do routera belkin. mam tez tv z mozliwoscia przylaczenia go przez kabel do sieci domowej. i jak to zrobic? wiem ze powinnam polaczyc router belkin bezprzewodow z routerem dlinka i dlinka kablem do tv… ale nie mam pojecia jak ustawic routery zeby belkin udostepnil neta dlinkowi… dodam ze mam ustawione haslo do sieci oraz filtrowanie macow… czy ktos moglby mi krok po kroku co mam zrobic jak ustawic i na ktorym routerze?

bede wdzieczna

pozdrawiam

kolorowa , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

nie mam polskiej klawiatury to skad mam wziac sobie polskie znaki?? jakbym miala do bym uzywala…

Nigdy nie słyszałem o czymś takim jak polska i “niepolska” klawiatura. Jeżeli chodzi o ustawienia klawiatury w systemie, to w opcjach dodaj sobie “polski programisty” i będziesz mogła pisać po polsku.

belkin ustaw na AP, a dlink jako Wireless client. W sumie po co takie jaja, zamiast od razu przewody pociągnąć z belkina do tv?

ok już mam polskie znaki w porządku??

no tak ale jak ustawię belkina na AP to czy net z upc będzie mi działał normalnie? czy będe musiała coś przestawiać? jeśli tak to co i jak? bo nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa AP…:frowning:

może ktoś mogłby mi wytłumaczyć tak łopatologicznie co gdzie i jak ustawić?

chodzi mi o to żeby router belkina został przy modemie z upc na kablu i żeby nadal ten belkin przesyłał bezprzeowodowo sygnał czyli przez wifi do komputerów w sieci i żeby router dlinka mógł się jakiś sposób połączyć z belkinem żebym mogła dlinka podłączyć na kablu do tv… i żeby dlink był tylko routerem dla tv a belkin został tam gdzie jest teraz…

a czemu nie kabel? bo mam za dużą odległość między gniazdkiem internetu upc i miejscem gdzie stoi belkin a tam gdzie mam tv żeby ciągnąć po całym mieszkaniu kable…tylko i wyłącznie dlatego:( a że obydwa routery są bezprzewodowe to jak to ustawić żeby było dobrze…?

będę wdzięczna za pomoc…

Dodane 11.01.2011 (Wt) 17:41

pomoze ktos??

Witam

Kolega w dobrym kierunku pomagał, ale …

Nie uda Ci się tego zrobić zakładając, że router belkin to zwykły bezprzewodowy router.

Dlaczego?

Już wyjaśniam (łopatologicznie).

Od strony dostawcy:

Modem - zmienia postać sygnału na zrozumiałą dla typowych sieci komputerowych.

Od modemu pakiety odbiera Belkin na swoim interfejsie publiczny (z publicznym adresem)

Belkin dokonuje translacji adresów i zarządza adresami wewnątrz sieci. Dodatkowo umożliwia połączenie do komputerów/TV kablem do siebie oraz pozwala urządzeniom mobilnym(bezprzewodowym urządzeniom sieciowym) na przyłączenie się do siebie (oczekuje, połączeń od klienckich urządzeń).

To jest ta część która jest ok i co do której mam nadzieje nie ma wątpliwości.

A. Jak jest (chciałabyś żeby było)

Podłączasz d-linka dir-600 pod TV kabelkiem prostym używając jednego z 4 portów switch’a.

Co w tym momencie robi d-link ?

Oczekuje, że jakieś urządzenie klienckie się z nim połączy, bo tylko taką funkcjonalność oferuje :frowning:

To właśnie typowy tryb AP (Access Point)

B. Jak powinno być:

Podłączasz do tv kabelkiem prostym Punkt dostępowy, który posiada możliwość pracy jako urządzenie klienckie czyli AP Client.

Wtedy gdy przejdziesz prostą konfiguracje wskazując z jaką siecią ma się łączyć przyłączy się do Belkina i będzie przesyłał dane od niego wprost do gniazda RJ45 w tv oraz z tv za pośrednictwem anteny do belkina.

Najprościej mówiąc punkt dostępu z ustawionym trybem APC i podłączony do portu xEthernet robi najzwyczajniej w świecie za kartę sieciową bezprzewodową.

Jak d-link to DAP-1160 jak mogę zasugerować to Ovislink WL-5460AP

pozdrawiam

PS: głowy nie dam, ale pewnie alternatywne oprogramowanie dla DIR-600 oferuje tryb client. I założyłem, że belkin również nie ma takiego trybu.

a skąd ściągnąć alternatywne oprogramowanie do dlinka? czy na stronie oficjalnej coś takiego znajdę? a jeśli nie to gdzie szukać? i czy w ogóle można to ściągnąć?

Jeżeli masz wersje DIR-600 A1-> to openWrt, a jak B1 -> to DD-wrt albo openWrt.

(tylko najpierw poszukaj czy wspierają tryp APC, a potem pobieraj ;])

pzdr

PS zmiana firmware równoznaczna jest z utratą gwarancji, chyba że sie tak popsuje, że będziesz w stanie podmienić firmware na oryginalny.