Połączenie 2 routerów linksys i asus

witam

Czy ktoś może może mi pomóc w kwestii połączenia dwóch routerów??

Sytuacja wygląda tak:

W tej chwili działa router ASUS RT-N16 podłączony do modemu DSL i puszcza neta bezprzewodowo, wszystko działa. Mam tez drugi nieużywany router LINKSYS WRT120N-EE i chcę go podłączyć bezprzewodowo do istniejącej sieci od ASUS RT-N16 tak aby w innym pomieszczeniu LINKSYS był podłączony kablem do telewizora SONY i puszczał tam neta np. youtube na TV :slight_smile:

Jak krok po kroku to zrobić ??

Czy LINKSYS musi mieć jakąś opcję BRIDGE ? a może ma jeśli tak to jak to ustawić ? czy w LINKSYS-ie musi być skonfigurowana w jakiś sposób sieć tzn. nazwa, jakies IP ??

Czy w prawidłowo działającym ASUS-ie też trzeba cos zmieniać ??? czy to wogóle możliwe czy nie ??

bedę wdzięczy za pomoc, bardzo mi zależy żeby wykorzystać nieużywany router zamiast kupować karte WIFI na USB do telewizora.

pomocy :slight_smile:

AP routera powinno mieć możliwość pracy w trybie AP Client, jeśli chcesz rozdzielać łącza na wiele komputerów, powinien działać jako AP Client router (nazywane też WISP), z tego co tam na szybko wyczytałem z instrukcji obsługi, Linksys nie oferuje takiej możliwości.

Z tego co się orientuję, do TV trzeba by było kupić kartę kompatybilną z modelem telewizora.

Pozdrawiam!