Połączenie 2 routerów, Netgear DGN2200+Cerberus ADSL2 802.11

Witam.

Posiadam dostęp do sieci Internet przez ADSL. Wszystkie komputery w domu są podłączone do routera Netgear DGN 2200 z wbudowanym modemem. Teraz chciałbym do tego rutera (Netgear) dołączyć kablem inny router - Cerberus ADSL2 802.11g który stałby po drugiej stronie domu i służył jako dodatkowy AP WiFi. Problem jest tego rodzaju że nie jestem pewien czy da sie zmusić Pentagram do pracy jako AP podłączony do innego routera.

Konfiguracja mojej sieci wygląda teraz mniej więcej tak: Brama (Netgear) 192.168.0.1; Komputery 192.168.0.100…

Pomoże ktoś?

Wystarczy wyłączyć DHCP na Pentagramie i połączyć je portami ethernet.

Samo wyłączenie DHCP niestety nie pomaga.

Spróbuj dopisać DNS-y na stałe do karty sieciowej (8.8.8.8 i 8.8.4.4).

OK po południu sprawdzę ale w moim przekonaniu problem leży w ustawieniach Enkapsulacji: z PPPoA na PPPoE. Tylko nie wiem czy LLC VLC może w połączeniu z Bridged. Model o którym piszę ma wbudowany modem ADSL i tu z pewnością leży problem. Ciekawy tylko jestem czy da się go inaczej skonfigurować tak żeby łączył się z siecią przez Ethernet zamiast przez ten modem.

Witam,

Co ma modem do wbudowanego switcha ???

Spójrz jak zbudowany jest logicznie taki router:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/9 … owy-router

pzdr

Wczoraj gdy wpiąłem kabel (nazwijmy to “z internetem”) do tego routera (Pentagram) a z tego rutera wyprowadziłem kabelek do mojego komputera to Internet działał na komputerze). Nie mogłem jednak zalogować się na stronę administracyjną Pentagrama. Pentagram nie przepuszczał też do Internetu urządzeń podłączonych przez WiFi tzn. telefon był połączony z Pentagramem ale nie był w stanie korzystać z Internetu. Router jest sprawny na 100%.

Myśle że od diagnozy powinieneś zacząć:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/1 … ow-w-sieci

powodzenia

W obu routerach wbudowane są przełączniki, przełączniki powinno się łączyć kablem krosowanym, wyjątkiem są urządzenia z funkcją auto MDI-MDIX, takie można podłączać dowolnym kablem. Podejrzewam jednak, że przełączniki w tych routerach nie posiadają takiej funkcji i będziesz je musiał spiąć kablem krosowanym.

Pozdrawiam!

Mega pomocna podpowiedź. Jak wrócę to na pewno sprawdzę. Taka podstawowa sprawa i zapomniałem o niej. Naprawdę wstyd. Wielkie dzięki :smiley:

Jak moze to być wina kabla skoro przez kabelek działa net tylko nie idzie sie dostać do routera…?

Troche za mało info co do obecnej konf routera i brak IPconfig’a

pzdr

Spróbuj zresetować router (Pentagram) do ustawień fabrycznych, jeśli nie Ty konfigurowałeś ten router, to możliwe, że WebGUI zostało wyłączone i można łączyć się tylko przez telnet lub dostęp po protokole http został ustawiony na innym porcie, niż domyślny.

Nie chodziło mi o dostęp do routera, tylko o sposób połączenia obu routerów.

Pozdrawiam!

Ja po prostu nie dojrzałem informacji o drugim routerze :]

pzdr