Połączenie 2 routerów

Witam! Posiadam 2 routery: Huawei B525 oraz Huawei B315. Moim dostawcą internetu jest T-Mobile (wkładam kartę SIM do routera i śmiga).
Moje pytanie jest takie: Czy mogę połączyć obydwa routery w ten sposób aby jeden z nich, samodzielnie łapał LTE i przesyłał je do komputera tylko po kablu (Wi-Fi byłoby wtedy w nim wyłączone), a drugi także niezależnie łapałby zasięg LTE i służyłby do przesyłania danych po Wi-Fi. (Posiadam tylko 1 kartę SIM). Czyli w skrócie: jeden router jest do komputera a drugi do WiFi ale obydwa łapią zasięg niezależnie.
Potrzebowałbym takiego rozwiązania, ponieważ potrzebuję stabilnego łącza (Np. do CS:GO) bo gdy któryś z domowników wejdzie na WiFi i na dodatek np. zaczyna oglądać film to ping jest nie do wytrzymania, a routery niestety nie posiadają QoS.

Wyjaśnij tylko w jaki sposób chciałbyś jedną kartę sim wsadzić do obu routerów jednocześnie?

Sklonuje lub połamie i będzie liczyć że będą działały.

No właśnie w tym cały sęk xd
Pytam bo nie wiem.
Może można je jakoś kablem połączyć i odpowiednio skonfigurować?
A może orientujecie się czy można u operatora dostać jakąś dodatkową kartę żeby routery działały w ten sposób?
Czy jest wogóle taka możliwość żeby tak działały?

Może i głupie pytanie ale nie wiem dlatego pytam, a kto pyta nie błądzi :wink:

Potrzebujesz dwóch kart, czyli dwóch usług. Drugą, zapewne można kupić u operatora :slight_smile:

Czyli po prostu musiałbym wykupić nową usługę a to nie wchodzi w grę

Czyli nie ma takiej możliwości żeby to jakoś do siebie podłączyć (nawet jakimś zewnętrznym urządzeniem) żeby tak działało jak opisałem? Albo żeby chociaż, gdy gram w te przykładowe CS GO, nie zaczynało mi robić problemów z pingiem gdy ktoś korzysta z Wi-Fi?

Nie, nie ma takiej możliwości zupełnie.

Bez zakupu routera z QoS nie ma szans.

Okej dzięki za odpowiedź.
Ale w takim razie mam jeszcze ostatnie pytanie. Mniejsze problemy z pingiem będę miał gdy WiFi będzie śmigało po 2.4GHz czy 5GHz? Czy to bez znaczenia?

Ping będzie identyczny, natomiast połączenie 5 GHz przy dobrej sile sygnału jest z reguły stabilniejsze z uwagi na mniejsze zakłócenia.

1 polubienie

Oba routery dublują swoje funkcje. Wsadź SIM do jednego. Podepnij kablem komputer i rozglaszaj z niego wi-fi również. Jeśli pojawiają się problemy z pingiem czy jakością połączenia np. w csgo to wina leży raczej po stronie jakości połączenia LTE, a nie sposobu połączenia. Skoro problem pojawia się na kablu to urządzenia bezprzewodowe nie powinny mieć wpływu chyba, że rura internetu jest wąskim gardłem. Niezależnie jaki router podepniesz to problemem będzie przepustowość i jakość łącza a nie ilość urządzeń i sposób korzystania z internetu na nich. Nie sądzę, żebyś miał kilkaset urządzeń, a zapewne kilka w domu typu tablet, laptop, żeby router był za słaby

1 polubienie