Połączenie 3 komputerów przy użyciu routera

Jak połączyć ze sobą 3 komputery, korzystając przy tym z routera (Linksys WRT54GL).

Po I:

Czy kable, które będą biegły pomiędzy routerem, a poszczególnymi kompami mają być normalne, czy scrossowane?

Po I:

Na wszystkich 3 kompach jest Windows XP. Włączam router, podłączam wszystkie 3 kompy do routerka… i co mam w tym momencie zrobić po kolei??

I: scrossowane

II: Najlepiej każdemu komputerowi przypisać indywidualny adres IP. We właściwościach połączenia lokalnego należy wejść we właściwości TCP/IP. Adresy IP np.: 192.168.1.x, maska 255.255.255.0, bramka domyślna to adres IP routera, preferowany serwer DNS również. Adresy IP komputerów i routera muszą być unikalne.

Aby komputery widziały się w sieci domowej, każdy musi mieć ustawioną tą samą grupę roboczą: prawy klik na Mój Komputer i Właściwości.

A, jeśli tylko te komputery korzystają z routera to może warto wyłączyć WiFi? Zależy jak się łączysz ;p

kabel powinien być prosty / na wprost / PatchCord (ma kilka nazw) chodź jak masz już kabel crossover to sprawdź bo jest taka opcja że na nim też będzie działać ale ten typ kabla stosuje się w celu połączenie dwóch komputerów do udostępnienia internetu albo plików

Dzięki za szczegółowe rozpisanie :smiley: .

Z tym, że chodzi o to, że kompy mają być podłączone u kumpla (nocka grania ;]) przez mój router - ziomek ma komputer stacjonarny (bez WiFi, jedynie karta sieciowa), 2 ziomek ma tak, jak ja laptopa z kartą WiFi.

No chyba, że jest jakaś możliwość połączenia się w następujący sposób:

Komp I - z WiFi.

Komp II - bez WiFi.

Komp III - z WiFi.

Komp I łączymy z kompem II przez kabel sieciowy. Jednocześnie komp I jest połączony w trybie AdHoc (bodajże tak to się zwie) z kompem III. Wszystkie kompy się widzą i można spokojnie grać :lol: ?

Jak to takie czasowe rozwiązanie to nie powinno być problemów jeśli właściwości TCP/IP zostawisz domyślne, ale jeśli będą problemy to musisz zrobić jak wcześniej napisałem;] Żeby komputery się widziały muszą pracować w tej samej grupie roboczej. Co do drugiego sposobu to nie wiem :] Nigdy tak nie eksperymentowałem.

Scrossowany kabel będzie ok :stuck_out_tongue: